Komfortowe nawierzchnie podłogowe - Balkon & Taras
Wygodne i odporne na mróz

Płyty tarasowe i balkonowe w atrakcyjnych cenach!

Balkony i tarasy to doskonałe miejsce do relaksu w ciepłych porach roku. Zmatowiałe deski kompozytowe i popękane płytki tarasowe mogą zepsuć tę letnią radość. W przeciwieństwie do tradycyjnych wykładzin podłogowych, nawierzchnie WARCO pozostają trwale piękne. W sklepie WARCO znajdą Państwo odpowiednią podłogę dla swojego projektu.

Przy wyborze odpowiedniej podłogi na patio, balkon lub taras na dachu pomoże Państwu wyszukiwarka produktów oraz porady dotyczące produktów.

Wyszukiwarka produktów     

Nasze produkty na balkon, taras i taras na dachu

Opis produktu i warianty kolorystyczne

Kliknięcie na nazwę produktu otwiera stronę w nowej zakładce, gdzie znajduje się jego szczegółowy opis oraz wybór możliwych formatów i kolorów.

Porównanie parametrów produktu

Korzystając z informacji zawartych w opisie produktu, można łatwo wybrać najlepszą nawierzchnię WARCO dla Państwa projektu, porównując cechy i charakterystyki oraz fizyczne wartości odniesienia dla różnych typów podłóg WARCO.

4 dobre powody, aby wybrać podłogę WARCO:

  • Odporność na warunki atmosferyczne i mróz
  • Przepuszczalność wody i szybkie schnięcie
  • Łatwa pielęgnacja z efektem samoczyszczenia
  • Łatwe do układania w nowym budownictwie jak i renowacji

Wszystkie nasze płyty tarasowe i balkonowe mają jedną wspólną cechę

Prawdziwa jakość życia to rozkoszowanie się porannym słońcem na tarasie lub spędzanie przyjemnego letniego wieczoru na balkonie. Jednak patrzenie na zwietrzałą lub popękaną podłogę zakłóca ten nastrój. Aby móc cieszyć się balkonem i tarasem przez wiele lat, wybór odpowiedniej nawierzchni podłogowej ma decydujące znaczenie.

W rzeczywistości wiele materiałów nie jest odpornych na działanie czynników atmosferycznych lub ulega naturalnym procesom degradacji. Dotyczy to desek drewnianych, płytek ceramicznych, bloczków betonowych, kamienia naturalnego oraz desek kompozytowych (WPC). Te pokrycia podłogowe ulegają wpływom atmosferycznym, odpryskują, pękają, łamią się lub odklejają od podłoża.

Nie jest to naturalnie możliwe w przypadku płyt balkonowych i płyt tarasowych WARCO, ponieważ są one wykonane z granulatu gumowego i dlatego pozostają trwale piękne bez konieczności konserwacji. Są one łatwe w utrzymaniu, odporne na warunki atmosferyczne i mróz. Są przyjazne dla całej rodziny, ponieważ zapewniają dobrą ochronę przed upadkiem, są antypoślizgowe i przyjemnie elastyczne - dzięki czemu chodzenie boso staje się prawdziwą przyjemnością!

Prosta instalacja pływająca - oszczędna i bezproblemowa

Poręczne płyty z granulatu gumowego WARCO są układane jako podłoga pływająca, tzn. po prostu układane na istniejącej warstwie nośnej. Kosztowna konstrukcja podłoża, jak również przykręcanie lub przyklejanie nie są więc konieczne. Sama warstwa nośna powinna być stosunkowo równa i trwale nośna oraz musi dobrze odprowadzać wodę. To wszystko, co jest wymagane do prawidłowego montażu. Dlatego też większość klientów samodzielnie układa swoje płyty WARCO i oszczędza pieniądze!

Pływający montaż, tzn. rozdzielenie warstwy wierzchniej i warstwy spodniej w konstrukcji, jest bardzo korzystny, ponieważ oznacza to, na przykład, że różne rozszerzalności cieplne warstwy spodniej i pokrycia nie mają żadnych konsekwencji. W przypadku pokrycia klejonego naprężenia te prowadzą do odprysków lub pęknięć płytek.

Ponieważ płyty WARCO są tylko układane i łączone mechanicznie (patrz poniżej), możliwe jest bezproblemowe ponowne ułożenie jednej lub kilku płyt na danym obszarze. Na przykład, w celu sprawdzenia papy lub membrany hydroizolacyjnej na dachu płaskim pod podłogą.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj koniecznie do naszego przewodnika po produktach:

Przewodnik po produktach     

Najczęściej zadawane pytania dotyczące płyt tarasowych i balkonowych WARCO

Czy płyty można układać na papę lub folię hydroizolacyjną?

Jest to oczywiście możliwe. Przed położeniem płyt należy sprawdzić, czy na powierzchni nie tworzą się kałuże, opróżniając wiadro z wodą. Jeżeli w hydroizolacji występują wgniecenia, zalecamy ich trwałe wyrównanie za pomocą odpowiednio przyciętych wkładek z papy.

Tutaj znajdą Państwo pomocne wskazówki dotyczące układania na papie lub folii dachowej!

Jak mogę przyciąć płyty na wymiar?

Przycinanie płyt tarasowych lub balkonowych na wymiar jest proste! Do cienkich - o grubości 18mm - wystarczy ostry nóż, który prowadzimy wzdłuż stabilnej prowadnicy. Do grubszych płyt najlepiej użyć piły tarczowej z ostrzem o grubych zębach do cięcia drewna.

Dowiedz się więcej tutaj!

Jakie jest zalecane podłoże do budowy tarasu ogrodowego?

W zasadzie każde stabilne podłoże nadaje się do ułożenia tarasu z naszych płyt. Najlepiej jest po prostu użyć plastikowych kratek stabilizujących grunt jako podbudowy (warstwy bazowej). Można je ułożyć samemu bez żadnej pomocy mechanicznej. Kratki stabilizujące grunt WARCO mają nośność od 120 do 400 t/m², zapewniają idealną stabilność, przepuszczają wodę i mogą być układane bez spadku.

Bezpośrednia instalacja na gruntach takich jak trawa lub piasek, żwir lub tłuczeń, nie jest zbyt trwała.

Dowiedz się więcej tutaj!

Zamów próbkę 22 307 13 97 Pytania?