Komfortowe nawierzchnie podłogowe - Siłownia
Wytrzymałe i łagodne dla stawów.

Sportowe maty ochronne do siłowni i hal Cross-treningowych

Nawierzchnie sportowe WARCO - najwyższa jakość w korzystnej cenie prosto od producenta

WARCO produkuje podłogi sportowe w wielu wariantach, które różnią się od siebie gęstością fizyczną, grubością, materiałem lub strukturą.

Lekko sprężyste, elastyczne maty podłogowe umożliwiają trening, który jest łagodny dla stawów. Są one antypoślizgowe, nie zawierają szkodliwych substancji i zapewniają ochronę przed i w razie upadku.

Maty WARCO amortyzują hantle i odważniki do ćwiczeń siłowych (kettlebells), tłumią typowy dla treningu hałas oraz oddzielają akustycznie sprzęt do ćwiczeń od konstrukcji budynku.

Podłoga sportowa WARCO jest wygodna w eksploatacji i może być utrzymywana w higienicznej czystości ręcznie lub za pomocą urządzenia do czyszczenia podłóg. Maty sportowe są również dostępne w klasie trudnopalności Cfl-S1. Nawierzchnie WARCO są szczególnie ekonomiczne: koszty zakupu są niskie, a ich trwałość sprawia, że mają długą żywotność.

Nawierzchnia fitness sprzyja efektywnemu treningowi

Prawidłowy trening to wykonywanie ćwiczeń w zdrowy i efektywny sposób: chroni stawy, redukuje ryzyko powstawania urazów i zapobiega objawom zmęczenia podczas ćwiczeń. To jest dokładnie to, co oferuje podłoga sportowa WARCO.

Trening na matach sportowych WARCO jest porównywalny z ćwiczeniem na naturalnie elastycznym podłożu leśnym. Miękkie maty ochronne amortyzują kroki i skoki, zapewniając jednocześnie bezpieczną i solidną pozycję.

Podłoga sportowa WARCO zmniejsza ryzyko upadków i urazów. Jest antypoślizgowa i posiada właściwości zabezpieczające przed upadkiem.

Dodatkowo, podłoga do ćwiczeń izoluje od zimna. Gwarantuje to wygodny i przyjemny trening, zwłaszcza w pozycji siedzącej lub leżącej.

Sportowe maty ochronne - izolacja hałasu uderzeniowego i absorpcja wstrząsów

Wielofunkcyjne przyrządy do ćwiczeń mogą być hałaśliwe, jeśli nie są obsługiwane prawidłowo. W siłowni jest wiele źródeł dźwięku i hałasu: skakanie i bieganie w miejscu, głośny sprzęt do ćwiczeń na kółkach i rzucanie hantli. Jeżeli płyta stropowa nie jest odsprzężona akustycznie, hałasy te przenoszą się do budynku w postaci hałasu materiałowego i drgań. Przeszkadza to nie tylko użytkownikom siłowni, ale także mieszkańcom i sąsiadom. Upuszczanie hantli i odważników może nawet trwale uszkodzić strukturę budynku.

Sportowe maty ochronne WARCO zapewniają akustyczne i mechaniczne oddzielenie powierzchni treningowej od podłoża. Pochłaniają hałas uderzeniowy i tłumią drgania sprzętów do ćwiczeń, zapobiegając uporczywemu hałasowi.
 Przy prawidłowej konstrukcji podłogi, maty ochronne WARCO są w stanie rozproszyć energię kinetyczną upuszczonej sztangi.

Pomimo swojej elastyczności, podłoga sportowa WARCO jest tak stabilna, że nogi urządzeń fitness i buty na wysokich obcasach nie pozostawiają śladów.

Maty sportowe WARCO - szybka i łatwa instalacja

Nawierzchnie WARCO są szybkie i łatwe w montażu. Nie potrzebujesz specjalnych narzędzi, kleju ani wcześniejszej wiedzy. Nakład pracy jest niewielki, wydajność powierzchni, nawet w pomieszczeniach z wieloma narożnikami, jest wysoka. Maty podłogowe można kłaść bezpośrednio na każdym równym i stabilnym podłożu - na przykład na PCV, parkiecie, płytkach lub betonie - bez żadnych dodatkowych prac przygotowawczych.

Sportowe maty ochronne WARCO są tylko układane, bez klejenia. System mocowania w postaci małych ząbków puzzli jest uformowany w ich krawędziach i przypomina zapięcie zamka błyskawicznego. Podczas montażu maty po prostu łączą się ze sobą tworząc zwartą powierzchnię do ćwiczeń.

W przypadku podłóg fitness CZ i GZ poszczególne płytki są prawie niewidoczne na powierzchni; powierzchnia sprawia wrażenie, jakby została odlana z jednego kawałka.

Nacięcia płyt przy filarach lub ścianach można wykonać łatwo i precyzyjnie bezpośrednio podczas montażu za pomocą ostrego noża lub piły.

Sportowe maty ochronne WARCO - optymalna podłoga dla każdej sali treningowej

Podłodze w sali treningowej wyposażonej w sprzęt siłowy i cardio, stawiane są inne wymagania niż tej w sali gimnastycznej czy w strefie wolnych ciężarów. Dotyczy to również strefy rozciągania, treningu funkcjonalnego z taśmami TRX lub sali rowerowej.

Dodatkowo należy wziąć pod uwagę warunki panujące w budynku, w którym znajduje się siłownia. W budynku mieszkalnym lub handlowym podłoga musi absorbować wstrząsy, wibracje i dźwięki uderzeniowe w znacznie większym stopniu niż w budynku przemysłowym.

Optymalna podłoga sportowa jest więc dokładnie dopasowana do specyficznych warunków panujących w miejscu użytkowania. Z tego powodu WARCO oferuje szeroką gamę bardzo różnych nawierzchni podłogowych dla klubów fitness, które różnią się od siebie istotnymi parametrami. WARCO podaje je dla każdego produktu jako wartości porównawcze w skali od 1 do 5.

Wartości porównawcze - klucz do optymalnej podłogi sportowej

Ciśnienie prasowania wywierane podczas produkcji maty sportowej określa jej fizyczną gęstość. Obok przekroju i grubości maty, decydującą rolę w określeniu istotnych parametrów gotowego produktu odgrywa jego gęstość fizyczna.

Podczas porównywania poszczególnych nawierzchni sportowych, waga jest dobrym wskaźnikiem do określenia gęstości fizycznej, a tym samym odpowiednich parametrów. W porównaniu należy oczywiście uwzględnić również format, grubość i przekrój płyt.

Znajomość tych zależności jest warunkiem koniecznym do świadomego wyboru odpowiednich mat ochronnych na podłogę do siłowni.

Jako przykład zależności pomiędzy gęstością fizyczną, formatem, grubością i ciężarem z jednej strony, a odpowiednimi właściwościami z drugiej, w poniższym zestawieniu można zobaczyć wartości porównawcze różnych typowych nawierzchni podłogowych do siłowni. Przy wyborze odpowiedniej maty należy kierować się wartościami porównawczymi podanymi w opisie produktu.

Porównanie podłóg sportowych - powierzchnie, odczucia oraz właściwości

Oprócz gęstości fizycznej, za właściwości nawierzchni sportowych odpowiadają parametry takie jak zastosowany materiał, grubość i przekrój.

Cztery przykłady dają możliwość porównania i ilustrują różnorodność powierzchni z jakimi produkowane są płyty sportowe WARCO.

Mata sportowa GZ

Na pierwszy rzut oka mata sportowa GZ sprawia wrażenie wykonanej z jednego kawałka, bez widocznych łączeń, ponieważ zęby łączące poszczególne maty są uformowane z dużą precyzją, bez fazowania na krawędziach.

Produkowana jest w grubościach 8 i 16 mm oraz w ponad 30 atrakcyjnych wzorach kolorystycznych. Jest bardzo odporna na obciążenia mechaniczne i ścieranie, a jej jednorodna powierzchnia jest przyjemnie naturalna w dotyku.

Mata GZ jest bardzo wytrzymała na nacisk i ma wszechstronne zastosowanie, np. w salach rowerowych, strefach cardio, szatniach oraz korytarzach.

Sportowa mata ochronna BZ

Dzięki grubości zaledwie 18 mm, sportowa mata ochronna BZ zapewnia odpowiednią równowagę pomiędzy elastycznością, absorpcją dźwięku, trwałością i kosztami inwestycji.

Mata BZ jest popularna w salach gimnastycznych i salach do jogi, Zumby lub treningu HIIT, ale także pod urządzeniami generującymi silne wibracje.

Powierzchnia maty ochronnej BZ ma strukturę otwarto-porowatą i jest antypoślizgowa. W dotyku jest przyczepna i lekko chropowata.

Podłoga do sali sportowej TZ

Podłoga do sali sportowej TZ ma aksamitną powierzchnię. Produkowana jest w grubościach 30 i 40 mm. Płyty są prasowane pod wysokim ciśnieniem przy użyciu drobnego granulatu gumowego SBR. W rezultacie otrzymujemy zwartą, prawie wodoszczelną i mechanicznie bardzo wytrzymałą płytę.

Podłoga TZ polecana jest do pomieszczeń, w których wykonuje się intensywne ćwiczenia lub z użyciem hantli i kettlebells. Sprawdza się również jako nawierzchnia w hali Cross-treningowej.

Sportowa mata ochronna Pro TZ

Sportowa mata ochronna Pro TZ jest dostępna w 20 wariantach kolorystycznych, trzech grubościach i dwóch formatach. Dodatek "Pro" oznacza profesjonalny i jest odniesieniem do zwiększonej gęstości fizycznej płyt. Dzięki temu podłoga zapewnia szczególnie dobrze wyważony stosunek istotnych właściwości, zwłaszcza elastyczności i trwałości.

W dotyku powierzchnia jest przyjemna i przypomina ziarnistą skórę. Dzięki jej uniwersalnemu zastosowaniu może być używana w prawie wszystkich strefach siłowni.

Nawierzchnie sportowe - rodzaje i zalety w skrócie

Typ płyty
Grubość płyty (mm)
Struktura
System montażowy
Mata sportowa GZ8    10    16Bardzo wysoka gęstośćZamek wycinany (Puzzle), bez fazowania
Mata sportowa CZ20Dwuwarstwowa, wysoka gęstośćZamek wycinany (Puzzle), bez fazowania
Sportowa mata ochronna BZ18Standardowa gęstośćZamek formowany (Puzzle)
Sportowa mata ochronna Pro BZ18Wysoka gęstośćZamek formowany (Puzzle)
Podłoga do sali sportowej BZ18Drobnoziarnisty granulat, wysoka gęstośćZamek formowany (Puzzle)
Sportowa mata ochronna TZ30    40    50    60Standardowa gęstośćZamek formowany (Puzzle)
Sportowa mata ochronna Pro TZ30    40    50Wysoka gęstośćZamek formowany (Puzzle)
Podłoga do sali sportowej TZ30    40Drobnoziarnisty granulat, wysoka gęstośćZamek formowany (Puzzle)
Płyta sportowa HZ30    40Standardowa gęstośćZamek ukryty
Płyta sportowa ze sztuczną trawą HZ30    40Standardowa gęstośćZamek ukryty

Nawierzchnia sportowa WARCO - wiele zalet dla wieloletniego treningu

  • Izolacja - przed hałasem, uderzeniami, wstrząsami, wibracjami
  • Wybór - według przeznaczenia, wzornictwa, ceny                            
  • Ochrona - dla użytkowników, sprzętu treningowego i materiałów budowlanych
  • Komfort - izolacja termiczna, przyjemne uczucie chodzenia boso
  • Bezpieczeństwo - antypoślizgowa, stabilna, ze zintegrowanym systemem przed i w razie upadku
  • Ekonomia - trwałość, do samodzielnego montażu, możliwość zakupu prosto z fabryki

Płyta sportowa ze sztuczną trawą HZ - do atrakcyjnych stref fitness

Trening jak na prawdziwym trawniku - atrakcyjna płyta sportowa ze sztuczną trawą HZ firmy WARCO zapewnia to wspaniałe uczucie.

W rzeczywistości płyta nadaje się on nie tylko do pomieszczeń fitness, ale jest również doskonałym akcentem w strefach wypoczynkowych, nawet na zewnątrz.

Ta sportowa płyta jest bardzo wysokiej jakości sztuczną trawą, ponieważ jej źdźbła są wyprostowane i dzięki temu na pierwszy rzut oka wygląda jak naturalny trawnik. Przy prawidłowym ułożeniu i pielęgnacji struktura płyty nie jest widoczna na nawierzchni.

Oczywiście płyta sportowa ze sztucznej trawy HZ w naturalny sposób izoluje od zimnego podłoża, przepuszcza wodę oraz absorbuje wstrząsy i wibracje.

Podłoga sportowa WARCO - wszyscy będą zadowoleni!

Podłoga z granulatu gumowego WARCO w siłowni, w hali Cross-treningowej lub w sali gimnastycznej to czysty zysk. Wszystkie strony będą zadowolone.

Sportowcy są zadowoleni z przyjemnej podłogi, która jest łagodna dla stawów. Pracownicy są zadowoleni z łatwej w utrzymaniu czystości podłogi sportowej. Zarządca jest zadowolony z dobrej decyzji, ponieważ kupił trwałą podłogę sportową za rozsądną cenę, prosto od producenta i została ona szybko zamontowana. Mieszkańcy budynku są zadowoleni, bo nie czują żadnych drgań z sąsiedniego klubu fitness.

Kompetentni doradcy techniczni WARCO z przyjemnością pomogą Państwu w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania dla Państwa siłowni. Ponad 500 właścicieli klubów w całej Europie, od prywatnych sal sportowych do wiodących sieci klubów fitness, trenuje i zaufało matom sportowym WARCO.

Przejdź do sklepu

Formularz i próbka 22 307 13 97 Pytania?