Shop
Komfortowe nawierzchnie podłogowe - Basen
Przyjemne dla bosych stóp z ochroną w razie upadku.

Nawierzchnie podłogowe zapewniające bezpieczną zabawę na basenie

Antypoślizgowe płyty na obrzeża basenu WARCO w kolorze Terakota zainstalowane wokół prywatnego, wkopanego basenu w ogrodzie.

Pluskanie się w wodzie jest orzeźwiające i przyjemne. Pływanie w basenie relaksuje i poprawia kondycję. Niezależnie od tego, czy jest to niedrogi basen naziemny, naturalny staw kąpielowy czy basen kryty. Istnieje wiele sposobów na czerpanie przyjemności z pływania.

Płyty WARCO od wielu lat sprawdzają się jako przyjemna i bezpieczna nawierzchnia podłogowa wokół basenu. Zarówno w rodzinnym basenie w ogrodzie, jak i publicznym basenie zewnętrznym czy luksusowym basenie rekreacyjnym.

 1. Wszystkie zalety w skrócie
 2. Płyty basenowe są antypoślizgowe i przyjazne dla bosych stóp
 3. Ochrona w razie upadku • Izolacja • Izolacja akustyczna
 4. Samodzielne układanie nawierzchni basenowej
 5. Główne powody, dla których płyty basenowe WARCO są naprawdę opłacalne!
 6. Jak zachowuje się kamień naturalny, płytki, beton płukany lub drewniane deski przy basenie?

Po prostu świetne!

„Płyty są łatwe do układania i mają bardzo dobrą jakość. Położyliśmy je przy basenie i jesteśmy zachwyceni!”

Claudia Ball, 03 września 2019, zamówienie nr dn204394kh

Płyty basenowe wykonane z granulatu gumowego - wszystkie zalety w skrócie

W rogu ogrodu zostały ułożone elastyczne i antypoślizgowe płyty basenowe WARCO wokół okrągłego basenu do połowy osadzonego w ziemi.

Płyty basenowe WARCO stanowią wyjątkową nawierzchnię podłogową, ponieważ

 • pozostają zawsze antypoślizgowe na suchych i mokrych podłożach.
 • są przyjemne w dotyku, bezpieczne dla bosych stóp i antypoślizgowe.
 • zapobiegają urazom i zapewniają ochronę w razie upadku.
 • dobrze przepuszczają wodę i szybko schną.
 • izolują przed zimnem i wibracjami oraz zapewniają dobrą izolację akustyczną.
 • odporne na warunki pogodowe i mróz przez wiele lat.
 • nie gniją, nie pękają, nie odpryskują i nie pleśnieją.
 • są samoczyszczące i mogą być zmywane myjką wysokociśnieniową.
 • mogą być układane samodzielnie bez specjalnych umiejętności.
 • są zwykle układane luźno na podłożu bez konieczności klejenia.
 • są odporne na chlorowaną wodę i promieniowanie UV (trwałość koloru).
 • mogą być odkażane środkami dezynfekującymi na bazie alkoholu. 
 • zapewniają wysokiej jakości, elegancki wygląd podłogi dzięki naturalnej kolorystyce.

Bestsellery WARCO na baseny:

Płyty basenowe są antypoślizgowe i przyjazne dla bosych stóp

Antypoślizgowe, przepuszczające wodę czerwone płyty WARCO otaczające basen naziemny zapewniają bezpieczeństwo w przypadku poślizgnięcia lub upadku.

Płyty basenowe WARCO są wysoce przepuszczalne dla wody. Woda deszczowa i rozchlapywana wokół basenu szybko przenikają przez płyty - nie tworzą się kałuże. Pod płytami woda albo naturalnie wsiąka w podłoże, albo spływa po nieprzepuszczalnej warstwie bazowej wzdłuż spadku przez kanały drenażowe uformowane w spodniej części płyt.

Drobny brud na płytach WARCO jest po prostu przepłukiwany przez płyty za pomocą strumienia wody deszczowej. Większe zabrudzenia można szybko usunąć za pomocą myjki wysokociśnieniowej lub węża ogrodowego. Płyty basenowe nie wymagają dalszej pielęgnacji. Są zatem łatwe w utrzymaniu i nie wymagają dodatkowej konserwacji.

Powierzchnia płyt WARCO jest lekko chropowata - przyjemna w dotyku. Zarówno mokra, jak i sucha podłoga wykonana z płyt WARCO jest wysoce antypoślizgowa. Po elastycznej podłodze WARCO można chodzić, biegać, siedzieć, leżeć i bawić się tak, jak po naturalnym podłożu leśnym. Co więcej, płyty basenowe z granulatu gumowego zapewniają odczuwalną izolację przed zimnem; dzięki temu nie marzną stopy.

Ochrona w razie upadku • Izolacja • Izolacja akustyczna

Na drewnianym tarasie z półotwartą wiatą znajduje się jacuzzi z hydromasażem ustawione na antypoślizgowych płytach basenowych WARCO.

Elastyczne płyty basenowe WARCO amortyzują kroki. Co jest korzyścią dla stawów i kości, bowiem minimalizują ryzyko poślizgnięcia się i upadku. Jeśli mimo wszystko dojdzie do upadku, płyty WARCO odpowiednio go zamortyzują i zmniejszą ryzyko powstania urazów. Tak więc dzieci mogą bezpiecznie bawić się przy basenie!

Nawierzchnie basenowe WARCO izolują przed zimnem i zapewniają przyjemne uczucie ciepła podczas chodzenia boso lub siedzenia i leżenia na nich. Nawet w bezpośrednim świetle słonecznym płyty WARCO nie nagrzewają się tak bardzo, jak wiele innych wykładzin podłogowych, ponieważ pochłaniają stosunkowo mało ciepła.

Podłogi WARCO niwelują wibracje, hałas uderzeniowy i dźwięk strukturalny. Jest to wyjątkowo przydatna dodatkowa właściwość, szczególnie w przypadku basenów zewnętrznych w dzielnicach mieszkalnych, ponieważ skutecznie tłumią hałas spowodowany pluskaniem i wylewaniem się wody, a także hałas uderzeniowy.

Oczywiście, płyty basenowe WARCO są nieszkodliwe dla zdrowia.

Wspaniały produkt

„Zamówienie i dostawa przebiegły bezproblemowo. Płyty układa się bardzo szybko i łatwo. Wyglądają świetnie, są przyjemnie miękkie i stanowią idealne podłoże pod basen na tarasie.”

Martin Fellinger, 8 sierpnia 2017 r., zamówienie nr dc930376ka

Płyty do obszaru wokół jacuzzi, basenu z sauną lub brodzika:

Samodzielne układanie nawierzchni basenowej

Stary betonowy przydomowy basen jest w trakcie renowacji, jego otoczenie jest pokrywane nowymi, antypoślizgowymi płytami basenowymi WARCO w kształcie puzzli, w jasnym i ciemnym granicie.

Płyty WARCO układa się bezpośrednio na odpowiednim podłożu - zwykle bez klejenia lub przykręcania. Pozwala to uniknąć naprężeń między warstwą podłoża a nawierzchnią podłogową. Dzięki temu podłoga WARCO na basenie nie kruszy się, nie zamarza, nie odpryskuje ani nie pęka. Ponadto w razie potrzeby płyty można zdemontować bez uszkadzania warstwy nośnej lub samych płyt.

Nawet w przypadku renowacji uszkodzonego podkładu basenowego, płyty WARCO są zwykle układane bezpośrednio na istniejącej starej powierzchni. Często nie są wymagane żadne prace przygotowawcze. Czasami jednak zaleca się uszczelnienie istniejącego pokładu, aby zapobiec dalszemu wsiąkaniu wody. Do trwałej hydroizolacji wystarczy użyć ALLESDICHT.

W instrukcji układania można dowiedzieć się, jak łatwo jest samodzielnie ułożyć płyty WARCO. A jeśli nie chcą lub nie mogą Państwo z jakichkolwiek powodów wykonywać tej pracy samodzielnie, wystarczy zatrudnić lokalnego fachowca.

Super płyty tarasowe

„Szkoda, że tak późno odkryłam te płyty tarasowe. Wcześniej na moim tarasie zainstalowałam deski tarasowe (nie najtańsze). Miałam również drewniane płyty wokół basenu. Niestety drewno nie jest dobrym rozwiązaniem na dłuższą metę, ponieważ w końcu gnije. Nigdy więcej nie zainwestuję w nawierzchnie drewniane. Wybiorę podłogę WARCO. Polecam ją w 100%.”

Roswitha Paust, 8 października 2019 r., zamówienie nr dn201942ka

Kupiłbym ponownie

„Położyłem płyty wokół basenu - super uczucie podczas chodzenia boso. Dobrze się przycinają przy użyciu wyrzynarki i zalecanego brzeszczotu. Płyty są równe i łatwe w montażu. Minus za długi czas dostawy.”

Harald Scheibmayr, 17 czerwca 2019 r., zamówienie nr dn174059kh

Nawierzchnie basenowe pod baseny dmuchane:

Sześć głównych powodów, dla których płyty basenowe WARCO są naprawdę opłacalne!

 • Odporne na mróz - nie gnijące, nie odpryskujące
 • Wodoprzepuszczalne - szybkoschnące
 • Antypoślizgowe - w suchych i mokrych warunkach
 • Izolujące ciepło, zimno i dźwięk oraz amortyzujące upadek
 • Łatwe w utrzymaniu - z efektem samoczyszczenia
 • Łatwe do ułożenia - do nowych konstrukcji i renowacji

Jak zachowuje się kamień naturalny, płytki, beton płukany lub drewniane deski przy basenie?

Stary, wkopany, przydomowy basen prywatny oraz betonowa plaża wokal niego są całkowicie zniszczone przez warunki atmosferyczne i wymagają gruntownej renowacji.

Płyty z kamienia naturalnego, terakoty i płytki ceramiczne, deski podłogowe z drewna lub kompozytowe, a także płyty betonowe, są nieprzyjemnie twarde podczas chodzenia boso, siedzenia, leżenia czy nawet zabawy na nich. Wylewająca się z basenu woda powoduje, że powierzchnia staje się śliska. Pod płytami betonowymi lubią osiedlać się mrówki, a pomiędzy deskami gromadzi się brud.

Wszystkie te podłogi mają również problem z trwałością: płytki ceramiczne, płyty chodnikowe i płyty z kamienia naturalnego pękają, kruszą lub łamią się. Drewniane deski pękają, rozchodzą się lub gniją. Drewno kompozytowe wypacza się i pęcznieje. Płyty betonowe lub z betonu płukanego są natomiast narażone na działanie czynników atmosferycznych.

Ostatecznie, instalacja tych podłóg zawsze wiąże się ze sporym wysiłkiem i dużymi kosztami. Wymiana płytek lub drewnianego tarasu poprzez demontaż i przebudowę również nie jest tania. Prace te zazwyczaj muszą być wykonywane przez fachowców.

Podłoże basenowe z prawie niewidocznym łączeniem:

Płyty do małych basenów, jacuzzi lub balii:

Płyty do basenów pływackich, stawów kąpielowych, basenów zewnętrznych:

Podłoża pod baseny i płyty dźwiękoizolacyjne:

Obrzeże basenu tylko dla basenu wewnętrznego lub krytego basenu pływackiego:

Akcesoria montażowe:

Uszczelnienie basenu

Nieszczelny basen betonowy można trwale zabezpieczyć przed wodą przez pokrycie go gumową warstwą hydroizolacji ALLESDICHT.

Przeciekający basen, niezależnie od tego czy jest murowany, betonowy czy wykonany z tworzywa sztucznego, można ponownie trwale uszczelnić, pokrywając go powłoką WARCO ALLESDICHT.

ALLESDICHT jest nakładany w 3 warstwach w celu wypełnienia pęknięć i po wyschnięciu stanowi trwale elastyczną gumową powłokę, rozciągliwą nawet do 200%. Środek ten jest również dostępny w kolorze niebieskim.

Podbudowa dla płyt zewnętrznych

Plastikowe kratki stabilizacujące grunt WARCO są idealnym rozwiązaniem do stabilizacji podłoży niezwiązanych.

Na zewnątrz, na ziemi uprawnej lub gruncie naturalnym, płyty WARCO najlepiej układać na podłożu wykonanym z plastikowych kratek o strukturze plastra miodu. Jest to najlepszy wybór w przypadku podłoża niezwiązanego.

Wymagane są tylko niewielkie prace ziemne. Wystarczy usunąć od 10 do 15 centymetrów ziemi w ogrodzie, użyć żwiru i plastikowych kratek stabilizujących grunt, aby stworzyć idealną, dobrze przepuszczającą wodę warstwę podkładową o nośności 400 t/m².

Atlantyk - jeden z wielu kolorów

Nawierzchnia basenowa WARCO posiada praktyczne i stabilne zamknięcie na zamek ukryty.

Płyty basenowe są produkowane przez WARCO w wielu atrakcyjnych wzorach kolorystycznych.

Niektóre z nich można stosować na obszarach z wodą chlorowaną, tj. bezpośrednio przy basenie, inne zaś są bardziej odpowiednie dla obszarów bez lub z niskim stężeniem chloru.

Dostępne są również niedrogie jednokolorowe elastyczne podłoża do basenów naziemnych.

Formularz i próbka 22 307 13 97 Pytania?