Komfortowe nawierzchnie podłogowe - Basen
Wygodne i bezpieczne.

Płyty do basenów w ogrodzie oraz pod baseny dmuchane

Własny basen przynosi radość z wypoczynku dla całej rodziny! Niezależnie od tego, czy jest to luksusowy basen wewnętrzny, niedrogi basen ogrodowy, czy też naturalny staw kąpielowy, płyty WARCO stanowią idealną nawierzchnię podłogową dla każdego typu basenu - czy to w domu czy w ogrodzie.

 1. Najważniejsze zalety w skrócie
 2. Kamień naturalny, płyty betonowe - szybka renowacja
 3. Łatwy samodzielny montaż
 4. Uszczelnienie basenu za pomocą gumowej powłoki
 5. Szybkoschnące, antypoślizgowe i łatwe do czyszczenia
 6. Ochrona • Amortyzacja • Izolacja - Wszystko w jednym
 7. Bezpieczne i ekonomiczne nawierzchnie basenowe
 8. Słuszne powody stosowania płyt basenowych WARCO

Przejdź do sklepu

Po prostu świetne!

„Płyty są łatwe do układania i mają bardzo dobrą jakość. Położyliśmy je przy basenie i jesteśmy zachwyceni!”

Claudia Ball, 03 września 2019, Elastyczne podłoże pod basen TZ, zamówienie nr dn204394kh

Płyty i nawierzchnie basenowe WARCO - zalety w skrócie

Obszar wokół basenu można urządzić na wiele różnych sposobów. Często stosuje się płytki ceramiczne, płyty z kamienia naturalnego, deski drewniane lub z drewna kompozytowego. Przeważnie na początku podłoga wygląda pięknie, ale szybko się niszczy i staje się problematyczna w codziennym użytkowaniu.

Zupełnie inaczej jest z płytami basenowymi WARCO. Wykonane są one ze specjalnego materiału, jakim jest granulat gumowy wiązany poliuretanem, dzięki temu płyty są:

 • przyjemne i bezpieczne w użyciu,
 • odporne na mróz i trwałe przez wiele lat,
 • eleganckie i efektowne w wyglądzie.

Z natury, płyty WARCO nie łamią się, nie kruszą ani nie pękają. Elastyczne płyty i nawierzchnie basenowe WARCO mają powierzchnię z otwartymi porami oraz oferują dobrą przyczepność. Są przepuszczalne dla wody i dlatego szybko schną. Co więcej, płyty są antypoślizgowe zarówno w warunkach suchych jak i mokrych.

Kamień naturalny, płytki ceramiczne, płyty z betonu płukanego lub deski podłogowe - szybka renowacja 

Płyty z naturalnego kamienia, terakoty i płytki ceramiczne, deski podłogowe z drewna lub kompozytowe, a także płyty betonowe, są nieprzyjemnie twarde podczas chodzenia boso, siedzenia, leżenia czy nawet zabawy na nich. Wylewająca się z basenu woda powoduje, że powierzchnia staje się śliska. Pod płytami betonowymi lubią osiedlać się mrówki, a pomiędzy deskami gromadzi się brud.

Wszystkie te podłogi mają również problem z trwałością: płytki ceramiczne, płyty chodnikowe i płyty z kamienia naturalnego pękają, kruszą lub łamią się. Drewniane deski pękają, rozchodzą się lub gniją. Drewno kompozytowe wypacza się i pęcznieje. Płyty betonowe lub z betonu płukanego są natomiast narażone na działanie czynników atmosferycznych. Ostatecznie, instalacja tych podłóg zawsze wymaga dużego wysiłku, ponieważ muszą być trwale ułożone na specjalnie stworzonej warstwie podkładowej.

Z płytami WARCO, montaż jest łatwy i nie wymaga żadnej specjalnej wiedzy. Czy to w przypadku renowacji czy nowego budownictwa: z reguły płyty basenowe WARCO są po prostu układane na istniejącej podbudowie.

Super płyty tarasowe

„Szkoda, że tak późno odkryłam te płyty tarasowe. Wcześniej na moim tarasie zainstalowałam deski tarasowe (nie najtańsze). Miałam również drewniane płyty wokół basenu. Niestety drewno nie jest dobrym rozwiązaniem na dłuższą metę, ponieważ w końcu gnije. Nigdy więcej nie zainwestuję w nawierzchnie drewniane. Wybiorę podłogę WARCO. Polecam ją w 100%.”

Roswitha Paust, 8 października 2019, Płyta tarasowa NF, zamówienie nr dn201942ka

Nawierzchnie basenowe WARCO - łatwe do samodzielnego montażu

Płyty basenowe WARCO są układane pływająco, tzn. bezpośrednio na istniejącej podbudowie - nie są przyklejane ani przykręcane. Oznacza to, że nie ma naprężeń pomiędzy warstwą podstawową a nawierzchnią podłogową. Dzięki temu podłoga WARCO na basenie nie kruszy się, nie zamarza, nie odpryskuje ani nie pęka. Płyty WARCO mogą być również zdemontowane i ponownie ułożone w dowolnym momencie, bez uszkodzenia warstwy nośnej lub samej płyty.

Nawet podczas remontu uszkodzonego pokładu pod basenem w ogrodzie lub w domu, płyty WARCO mogą być z reguły ułożone bezpośrednio na istniejącej, starej nawierzchni podłogowej. Często nie są konieczne żadne prace przygotowawcze. Jednakże, czasami sensowne jest uszczelnienie istniejącego, uszkodzonego obszaru przed położeniem płyt basenowych WARCO, aby zapobiec dalszej penetracji wody. W celu zapewnienia prawidłowej hydroizolacji wystarczy użyć WARCO ALLESDICHT.

W instrukcji montażu można przeczytać, jak łatwo i prawidłowo zainstalować płyty WARCO samodzielnie. A jeśli nie chcą lub nie mogą Państwo z jakichkolwiek powodów wykonywać tej pracy samodzielnie, wystarczy zatrudnić lokalnego fachowca.

Uszczelnienie basenu

Nieszczelny basen betonowy można trwale zabezpieczyć przed wodą przez pokrycie go gumową warstwą hydroizolacji ALLESDICHT.

Nieszczelny basen, niezależnie od tego czy jest murowany, betonowy czy wykonany z tworzywa sztucznego, może być ponownie trwale wodoszczelny poprzez pokrycie go powłoką WARCO ALLESDICHT.

ALLESDICHT jest nakładany w 3 warstwach w celu wypełnienia pęknięć i po wyschnięciu stanowi trwale elastyczną gumową powłokę, rozciągliwą nawet do 200%. Środek ten jest również dostępny w kolorze niebieskim.

Podbudowa dla płyt zewnętrznych

Plastikowe kratki stabilizacujące grunt WARCO są idealnym rozwiązaniem do stabilizacji podłoży niezwiązanych.

Na zewnątrz, na ziemi uprawnej lub gruncie naturalnym, płyty WARCO najlepiej układać na podłożu wykonanym z plastikowych kratek o strukturze plastra miodu. Jest to najlepszy wybór w przypadku podłoża niezwiązanego.

Wymagane są tylko drobne prace ziemne. Wystarczy usunąć od 10 do 15 centymetrów ziemi w ogrodzie, użyć żwiru i plastikowych kratek stabilizujących grunt, aby stworzyć idealną, dobrze przepuszczającą wodę warstwę podkładową o nośności 120 t/m2.

Atlantyk - jeden z wielu kolorów

Nawierzchnia basenowa WARCO posiada praktyczne i stabilne zamknięcie na zamek ukryty.

Płyty basenowe są produkowane przez WARCO w wielu atrakcyjnych wzorach kolorystycznych.

Niektóre z nich można stosować na obszarach z wodą chlorowaną, tj. bezpośrednio przy basenie, inne zaś są bardziej odpowiednie dla obszarów bez lub z niskim stężeniem chloru.

Dla strefy pod dmuchanym basenem istnieje również niedrogie jednokolorowe elastyczne podłoże pod basen.

Nawierzchnie basenowe WARCO - szybkoschnące, antypoślizgowe i łatwe do czyszczenia

Płyty basenowe i elastyczne podłoża pod basen WARCO są wysoce przepuszczalne dla wody. Woda deszczowa i basenowa szybko przesączają się przez płyty - nie powstają kałuże. Pod płytami woda albo naturalnie przenika do podłoża, albo wypływa na nieprzepuszczalną warstwę spodnią, podążając wzdłuż spadku przez kanały drenażowe wyżłobione w spodniej części płyt.

Drobne zabrudzenia są po prostu wypłukiwane przez wodę deszczową. Większe zanieczyszczenia można szybko usunąć myjką wysokociśnieniową lub wężem ogrodowym. Płyty basenowe nie wymagają dodatkowej pielęgnacji, dzięki temu są łatwe w utrzymaniu i nie wymagają konserwacji.

Powierzchnia płyt jest lekko chropowata - przyjemna w dotyku. Nawierzchnie podłogowe WARCO pozostają antypoślizgowe zarówno w warunkach suchych, jak i wilgotnych. Uczucie podczas chodzenia, biegania, siedzenia, leżenia i zabawy na elastycznej podłodze WARCO podobne jest jak w przypadku poruszania się po ściółce leśnej. Ponadto, płyty basenowe z granulatu gumowego w widoczny sposób izolują również od zimnych podłóg, dzięki czemu stopy nigdy nie marzną.

Wspaniały produkt

„Zamówienie i dostawa przebiegły bezproblemowo. Płyty układa się bardzo szybko i łatwo. Wyglądają świetnie, są przyjemnie miękkie i stanowią idealne podłoże pod basen na tarasie.”

Martin Fellinger, 8 sierpnia 2017, Płyta tarasowa NF, zamówienie nr dc930376ka

Płyty basenowe WARCO - Ochrona  w razie upadku • Izolacja • Izolacja akustyczna - Wszystko w jednym 

Elastyczne płyty basenowe WARCO amortyzują kroki. Co jest korzyścią dla stawów i kości, bowiem minimalizują ryzyko poślizgnięcia się i upadku. Jeśli mimo wszystko dojdzie do upadku, płyty WARCO odpowiednio go zamortyzują i zmniejszą ryzyko powstania urazów. Tak więc dzieci mogą bezpiecznie bawić się przy basenie!

Nawierzchnie basenowe WARCO izolują przed zimnem i zapewniają przyjemne uczucie ciepła podczas chodzenia boso lub siedzenia i leżenia na nich. Płyty WARCO również nie nagrzewają się tak bardzo jak wiele innych pokryć podłogowych pod wpływem bezpośredniego światła słonecznego, ponieważ pochłaniają niewiele ciepła.

Podłogi WARCO niwelują wibracje, hałas uderzeniowy i dźwięk strukturalny. Jest to wyjątkowo przydatna dodatkowa właściwość, szczególnie w przypadku basenów zewnętrznych w dzielnicach mieszkalnych, ponieważ skutecznie tłumią hałas spowodowany pluskaniem i wylewaniem się wody, a także odgłosy kroków.

Oczywiście, płyty basenowe WARCO są nieszkodliwe dla zdrowia.

Płyty WARCO - bezpieczne i ekonomiczne nawierzchnie do stref basenowych

Kupiłbym ponownie

„Położyłem płyty wokół basenu - super uczucie podczas chodzenia boso. Dobrze się przycinają przy użyciu wyrzynarki i zalecanego brzeszczotu. Płyty są równe i łatwe w montażu. Minus za długi czas dostawy.”

Harald Scheibmayr, 17 czerwca 2019, Nawierzchnia basenowa TZ , zamówienie nr dn174059kh

Sześć głównych powodów, dla których płyty basenowe WARCO są naprawdę opłacalne!

 • Odporne na mróz - nie gnijące, nie odpryskujące                            
 • Wodoprzepuszczalne - szybkoschnące                                                 
 • Antypoślizgowe - w suchych i mokrych warunkach                         
 • Izolujące ciepło, zimno i dźwięk oraz amortyzujące upadek         
 • Łatwe w utrzymaniu - z efektem samoczyszczenia                          
 • Łatwe do ułożenia w przypadku nowych konstrukcji i renowacji
Formularz i próbka 22 307 13 97 Pytania?