Komfortowe nawierzchnie podłogowe - Plac zabaw
Amortyzujące i  bezobsługowe.

Budowa niedrogiego i bezpiecznego placu zabaw w ogrodzie

Plac zabaw to dla dzieci ich własny świat - pełen przygód i zabawy. Idealny plac zabaw pobudza wyobraźnię maluchów. Na przykład, wieża wspinaczkowa nagle zamienia się w zamek rycerski, na który dziecko odważnie chce się wspiąć, a następnie go podbić. W celu zapewnienia, że mali bohaterowie nie zranią się podczas takich przygód, place zabaw muszą oczywiście spełniać szczególne wymogi bezpieczeństwa.

 1. Upadki jako najczęstsza przyczyna wypadków na placu zabaw dla dzieci
 2. Problemy z ochronnymi nawierzchniami z materiałów sypkich - żwir, ściółka z kory
 3. Zabawa bez kałuż i błota
 4. Nieskomplikowana instalacja w ogrodzie do samodzielnego wykonania
 5. Systemy montażowe - zestawienie poszczególnych typów
 6. Izolacja od ciepła i zimna oraz dźwiękochłonność
 7. Oto, co inni rodzice zbudowali dla swoich pociech
 8. Rodzaje bezpiecznych nawierzchni amortyzujących z granulatu gumowego
 9. Wysoka jakość w rozsądnej cenie bezpośrednio od producenta

Przejdź do sklepu

Upadki jako najczęstsza przyczyna wypadków na placu zabaw dla dzieci

W Niemczech około 200.000 dzieci trafia do szpitala po wypadku w otoczeniu domowym. W samej tylko Austrii, według danych Austriackiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KfV), co roku około 6.900 dzieci zostaje ciężko rannych na placach zabaw i wymaga hospitalizacji. Najczęstszą przyczyną (69%) stanowią upadki z drabinek i huśtawek.

Upadki w wyniku potknięcia i poślizgnięcia nadal stanowią 15 % wypadków na placu zabaw. Nawet bez żadnego konkretnego powodu - to zupełnie normalne, że podczas nauki chodzenia małe dzieci co jakiś czas upadają. Jedna z teorii mówi nawet, że maluchy uczą się poprawnie chodzić tylko upadając. Wszystko to pokazuje, jak ważna jest skuteczna ochrona przed upadkiem na każdym placu zabaw.

Przy projektowaniu placu zabaw jest wiele opcji do wyboru. Ich wyposażenie jest zróżnicowane pod względem materiałów, jakości i wysokości. Nawierzchnie amortyzujące dostępne są w wielu wariantach, aby zawsze można było wybrać tę odpowiednią, chroniącą przed upadkiem z wysokości, dla każdego sprzętu do zabawy.

Wysokość upadku i powierzchnia uderzenia

W celu dokonania wyboru odpowiedniej nawierzchni zabezpieczającej przed upadkiem z wysokości, należy określić maksymalną wysokość upadku ze sprzętu do zabawy oraz zasięg powierzchni uderzenia wokół niego. W przypadku nowego wyposażenia placów zabaw wartości te można znaleźć w instrukcji obsługi producenta oraz w instrukcji montażu.

Typowe problemy z ochronnymi nawierzchniami z materiałów sypkich - żwir, ściółka z kory, trociny

Trawa lub odkryta ziemia są śliskie, szczególnie podczas deszczu, a i w suchych warunkach zapewniają niewielką ochronę przed upadkiem. Kiedy pada deszcz, ziemia staje się błotnista - kiedy jest sucho, powstaje kurz. I za każdym razem, gdy pada, na mocno wydeptanej ziemi tworzą się kałuże.

Nie można stworzyć przyjemnej powierzchni do zabawy z piasku, żwiru, kory lub trocin. Luźno wysypany materiał jest odsuwany, przenoszony lub wydmuchiwany i dlatego musi być regularnie uzupełniany. Bawiące się dzieci lubią również używać kamyczków lub wiórów drzewnych jako pocisków - nie do końca nieszkodliwych!

Mineralne lub drewnopochodne materiały sypkie również nie są czyste i higieniczne, zwłaszcza gdy psy lub koty korzystają z placu zabaw jako toalety.

Dlatego należy regularnie czyścić, uzupełniać lub całkowicie wymieniać materiały sypkie zabezpieczające przed upadkiem, aby utrzymać minimalną grubość warstwy zgodnie z normą EN 1177 i zagwarantować wymagane bezpieczeństwo - w dłuższej perspektywie bardzo duży wysiłek!

Bezpieczna zabawa

Płyty amortyzujące WARCO tworzą łatwą w utrzymaniu i praktycznie całkowicie bezobsługową powierzchnię placu zabaw, która może być używana w każdej pogodzie i o każdej porze roku. Bezpieczna nawierzchnia WARCO trwale zapewnia gwarantowaną ochronę przed upadkiem zgodnie z normą EN 1177. Ponadto płyty amortyzujące są wyjątkowo łatwe do układania.

Bezpieczne nawierzchnie WARCO - zabawa bez kałuż i błota

Płyty amortyzujące WARCO są odpowiedzią na potrzebę stworzenia bezpiecznego i łatwego w utrzymaniu placu zabaw. Do ich produkcji używa się granulatu gumowego czyli rozdrobnionych, nieregularnie ukształtowanych cząstek gumy oraz spoiwa poliuretanowego, które następnie prasuje się w odpowiednich formach, przystosowanych do produkcji płyt o otwartych porach i wodoprzepuszczalnych.

Nawierzchnia placu zabaw WARCO ma przyjemną antypoślizgową powierzchnię, zarówno w warunkach suchych jak i mokrych. Woda deszczowa szybko przesącza się przez płyty z granulatu gumowego na całej ich powierzchni. Po deszczu plac zabaw szybko wysycha, a kałuże w ogóle się nie tworzą.

Drobne zanieczyszczenia na powierzchni do zabawy, takie jak kurz, pyłki lub cząstki unoszące się w powietrzu, są zmywane wraz z każdym kolejnym deszczem. Duże zabrudzenia można łatwo usunąć za pomocą miotły, węża ogrodowego lub myjki wysokociśnieniowej. Nawierzchnia na plac zabaw WARCO jest solidna, trwała i praktycznie bezobsługowa.

Płyty amortyzujące WARCO - ułóż je samodzielnie w ogrodzie przy niewielkim wysiłku

Każda równa i trwale nośna podbudowa nadaje się jako podstawa do układania bezpiecznych nawierzchni. Płyty amortyzujące są zazwyczaj układane bezpośrednio na betonie, płytkach, papach i innych podobnych materiałach.

W przypadku podłoża naturalnego, należy zastosować plastikową kratkę stabilizującą grunt, aby przy niewielkim nakładzie pracy i materiału stworzyć optymalną warstwę podkładową. Warstwa z plastikowych kratek ma nośność co najmniej 120 t/m² i jest trwale otwarta na infiltrację. Nie ma nic lepszego!

Układając płyty amortyzujące na plastikowych kratkach (kratach trawnikowych) zamiast na piasku, żwirze czy tłuczniu, skutecznie zapobiega się tzw. formowaniu misy, tj. zapadaniu się płyt na środku. Na nieprawidłowo ułożonych placach zabaw, zwłaszcza w miejscach publicznych, można wielokrotnie zaobserwować to zjawisko.

Układanie bezpiecznych nawierzchni WARCO jest dziecinnie proste. Dlatego wielu klientów wykonuje tę pracę samodzielnie - i oszczędza w ten sposób pieniądze. Często nawet dzieci pomagają przy instalacji, bo ta praca może być również świetną zabawą.

Plac zabaw w ogrodzie

Prywatny plac zabaw jest zazwyczaj tworzony w ogrodzie, tzn. na naturalnym podłożu. WARCO stanowczo odradza układanie konwencjonalnej podbudowy ze żwiru i tłucznia! Zaleca się ułożenie niezwykle korzystnej warstwy podkładowej z plastikowych kratek stabilizujących grunt (kratek trawnikowych).

Trzy opatentowane systemy montażowe bezpiecznych nawierzchni - po prostu dobrze połączone!

Plastikowe kołki montażowe z 2 stron łączą płyty z sąsiednich rzędów. Zapobiega to przesuwaniu się płyt na boki. Powierzchnia musi być ogrodzona, ponieważ płyty mogą się rozsuwać.

Montaż płyt amortyzujących WARCO z kołkami montażowymi, w pół-przesunięciu na warstwie nośnej z kratek stabilizujących grunt.

Za pomocą zamka formowanego przylegające do siebie płyty są połączone ze sobą, tworząc stabilną powierzchnię. Płyty nie rozsuwają się, nie poluzowują i generalnie nie potrzebują obrzeża.

Typowa instalacja mat amortyzujących i do zabawy WARCO z zamkiem formowanym na warstwie nośnej z plastikowych kratek.

Znajdujący się pod warstwą wierzchnią zamek ukryty tworzy solidne połączenie pomiędzy sąsiednimi płytami. Dzięki temu płyty nie rozchodzą się i zazwyczaj nie wymagają wykończenia w postaci obrzeża.

Układanie mat amortyzujących WARCO z ukrytym zamkiem na warstwie nośnej z plastikowych kratek stabilizujących grunt.

Przycinanie na wymiar

Aby przyciąć płyty amortyzujące WARCO na wymiar, wszystko czego potrzeba to solidny nóż lub piła tarczowa z grubo ząbkowanym brzeszczotem, tzn. takim, którego używa się do cięcia twardego drewna o podobnej grubości. Wynika to z faktu, że produkty wykonane z granulatu gumowego wiązanego poliuretanem zachowują się podczas cięcia podobnie jak drewno.

Przyjemna nawierzchnia do zabawy - zintegrowana izolacja od ciepła i zimna oraz dźwiękochłonność!

Podczas biegania, siedzenia lub raczkowania, maty do zabawy i płyty amortyzujące WARCO przypominają przyjemne, solidne, naturalne leśne podłoże.

Nawierzchnie do zabawy szczególnie dobrze izolują przed zimnem. Dzięki temu pupy i stopy dzieci są utrzymywane w przyjemnym cieple. W słoneczne letnie dni, nawierzchnia z płyt WARCO nagrzewa się bardzo mało i nie gromadzi prawie żadnego ciepła.

Elastyczna podłoga amortyzująca upadki jest szczególnie dobra w tłumieniu i pochłanianiu wibracji oraz dźwięku strukturalnego. Dźwięki towarzyszące bieganiu, grze w piłkę oraz toczeniu kółek i rolek są prawie całkowicie pochłaniane. Płyty amortyzujące i maty do zabawy WARCO zmniejszają hałas w okolicy.

Zajrzyj do wyszukiwarki produktów, aby dowiedzieć się, która nawierzchnia zabezpieczająca przed upadkiem WARCO jest odpowiednia dla Twojego zastosowania!

Dobra izolacja akustyczna

Na nawierzchniach amortyzujących WARCO, możesz z czystym sumieniem pozwolić swojemu dziecku na jazdę jeździkiem lub traktorkiem - nikomu nie będzie to przeszkadzało, ponieważ irytujący hałas toczenia kół nie występuje na płytach.

Oto, co inni rodzice zbudowali dla swoich pociech!

Odpowiednia ochrona przed upadkiem z wysokości dla każdego zastosowania - różne rodzaje bezpiecznych nawierzchni z granulatu

Płyta amortyzującaporęczna płyta zoptymalizowana pod kątem możliwie najlepszej i długotrwałej ochrony przed upadkiem. Wysokość upadku, w zależności od typu, od 100 do 300 cm (certyfikat EN1177). Może być układana pod wieżami, huśtawkami, zjeżdżalniami, ściankami i podobnymi sprzętami.

Mata amortyzująca - wielkoformatowa mata, zoptymalizowana i certyfikowana zgodnie z normą EN 1177 dla różnych krytycznych wysokości upadku do 225 cm. Nadaje się do zadaszonych placów zabaw i pod baseny dziecięce.

Płyta boiskowa - elastyczna płyta zoptymalizowana pod kątem dobrego odbicia piłki, bezpiecznej gry i umiarkowanej ochrony przed upadkiem.

Ochrona przed upadkiem z wysokości do 120 cm zgodnie z normą EN 1177. Idealna jako nawierzchnia do wszystkich rodzajów gier w piłkę, tj. na boisko do piłki nożnej, mini boisko, boisko do koszykówki, a nawet prywatny kort tenisowy.

Ta amortyzująca płyta nadaje się również do większych powierzchni.

Mata do zabawy - antypoślizgowa nawierzchnia chroniąca przed upadkiem do miejsc zabaw o niskiej wysokości upadku. Idealna do amortyzacji upadków spowodowanych potknięciem lub podczas biegania - idealna do rowerów trójkołowych i jeździków dziecięcych.

Nawierzchnia na place zabaw - polecana na place zabaw pod zadaszeniem, które są wykorzystywane wielofunkcyjnie (np. wiata samochodowa). Wygodna i funkcjonalna powierzchnia amortyzująca w miejscach zabaw o małej wysokości upadku.

Mata amortyzująca – wzór kostki - powierzchnia chroniąca przed upadkiem ułożona we wzór kostki brukowej, która wytrzymuje większe obciążenia spowodowane naciskiem (np. od deskorolek lub samochodów). Nadaje się do wyposażenia placów zabaw z niską wysokością upadku.

Elastyczna kostka amortyzująca - przeznaczona do dużych powierzchni, które są wykorzystywane wielofunkcyjnie i powinny być przejezdne dla pojazdów. Elastyczna kostka WARCO zapewnia lekką ochronę przed upadkiem z wysokości.

Radosne dzieciństwo na bezpiecznych nawierzchniach WARCO

 • Certyfikowana ochrona przed upadkiem zgodnie z normą EN1177.
 • Do całorocznego użytku, niezależnie od warunków pogodowych.
 • Solidne, odporne na warunki atmosferyczne i mróz.                       
 • Wodoprzepuszczalne i szybkoschnące.                                                 
 • Nie gniją i nie odpryskują.                                                                          
 • Antypoślizgowe w warunkach suchych i mokrych.                            
 • Przyjemne - izolują ciepło, zimno oraz dźwięk.                                  
 • Łatwe w pielęgnacji, z efektem samoczyszczenia.                            

Ochrona przed upadkiem - dla dobra dzieci, w najlepszej jakości bezpośrednio od producenta!

Płyty amortyzujące, płyty boiskowe, nawierzchnie na place zabaw i inne produkty WARCO są niskozapachowe i całkowicie nieszkodliwe dla zdrowia. Przez wiele lat pozostają piękne i zachowują swoje właściwości ochrony przed upadkiem. Wybierz więc trwały produkt o wysokiej jakości - w trosce o bezpieczeństwo Twoich dzieci.

Ochrona przed upadkiem WARCO jest trwale korzystną i ekonomiczną inwestycją. Koszty zakupu są jednorazowe. Nie ma potrzeby ponoszenia dalszych znacznych wydatków na utrzymanie.

Wykwalifikowany personel WARCO chętnie doradzi Państwu w wyborze telefonicznie, pisemnie przez e-mail lub osobiście w Galerii WARCO w Neustadt an der Weinstraße. Z poradą specjalisty WARCO, zawsze można mieć pewność otrzymania obiektywnej i wiarygodnej informacji.

Przejdź do sklepu

Formularz i próbka 22 307 13 97 Pytania?