Komfortowe nawierzchnie podłogowe  - Balkon & Taras
Wygodne i mrozoodporne.

Płyty tarasowe i nawierzchnie balkonowe - doradztwo i porównanie

Piękny balkon lub dobrze zaprojektowany taras jest ozdobą każdego budynku. Jednak powierzchnie te bez zapewnienia odpowiedniej ochrony są narażone na działanie czynników atmosferycznych, co często prowadzi do pojawienia się problemów z nawierzchnią podłogową. Tutaj dowiesz się jak sprawić, aby balkon lub taras - w nowym budownictwie czy renowacji - był trwały, niedrogi i atrakcyjny!

 1. Płyty balkonowe i tarasowe WARCO - zalety w skrócie
 2. Produkty WARCO - po prostu połóż je w sposób pływający
 3. Płyty tarasowe i nawierzchnie balkonowe z wbudowanym system montażowym
 4. Nawierzchnie podłogowe przepuszczalne dla wody z efektem samoczyszczenia
 5. Podłogi WARCO - ochrona w razie upadku i antypoślizgowość
 6. Nawierzchnie podłogowe WARCO - izolacja od ciepła i zimna
 7. Izolacja akustyczna nawierzchni podłogowych i tłumienie drgań
 8. Ogromny wybór materiałów, formatów i wzorów kolorystycznych
 9. Z życia wzięte - zobacz realizacje innych Klientów

Płyty balkonowe i tarasowe WARCO - zalety w skrócie

Rozkoszowanie się porannym słońcem na tarasie lub ciepłym letnim wieczorem na balkonie świadczy o prawdziwej jakości życia. Jednak widok zwietrzałej lub popękanej podłogi zakłóca ten nastrój. Wybór odpowiedniej nawierzchni podłogowej ma kluczowe znaczenie, aby móc cieszyć się swoim balkonem lub tarasem przez wiele lat.

W rzeczywistości, wiele materiałów nie wytrzymuje wpływu pogody lub pada ofiarą naturalnych procesów starzenia się. Dotyczy to desek drewnianych i kompozytowych, płytek ceramicznych, kamienia betonowego i naturalnego. Podłogi te ulegają zniszczeniu, pękają, łamią się lub odpadają od podłoża.

Problemy te nie istnieją przypadku płyt balkonowych i tarasowych WARCO wykonanych z granulatu gumowego wiązanego poliuretanem. Dzięki temu są łatwe w pielęgnacji, odporne na warunki atmosferyczne i mróz. Dodatkowo nawierzchnie podłogowe są przyjazne dla rodziny, ponieważ zapewniają skuteczną ochronę w razie upadku, są antypoślizgowe i przyjemnie elastyczne - chodzenie po nich boso jest więc prawdziwą przyjemnością!

Bardzo dobry  *****

„Łatwe i szybkie układanie płyt, nawet przez amatorów. Wspaniałe uczucie chodzenia, nawet boso. Zapach materiału odczuwalny był tylko przez kilka godzin, a potem całkowicie się ulotnił. Podsumowując mamy teraz super taras. Polecam w 100%.”

Wolfgang Zier, 19 września 2018, Płyta tarasowa NF, zamówienie nr dn074697ik

Produkty WARCO - po prostu połóż je w sposób pływający!

Praktyczne płyty z granulatu gumowego są układane w sposób pływający, tzn. po prostu układane na istniejącej podbudowie. Złożona konstrukcja nośna, jak również przykręcanie lub klejenie nie są więc konieczne. Sama warstwa podstawowa powinna być stosunkowo równa i trwale nośna oraz być dobrze przepuszczalna dla wody. Nie potrzeba nic więcej do prawidłowego montażu. Dlatego też, większość klientów kładzie swoje płyty WARCO samodzielnie i oszczędza pieniądze!

Instalacja pływająca, tzn. oddzielenie warstwy wierzchniej i warstwy spodniej w strukturze jest bardzo korzystne, ponieważ w ten sposób np. różne rozszerzalności termiczne warstwy wierzchniej i nawierzchni pozostają bez uszczerbku. W przypadku nawierzchni klejonej naprężenia te powodują wykruszanie się lub pękanie płytek ceramicznych lub betonowych płyt chodnikowych.

Ponieważ płyty WARCO układa się jedna tuż obok drugiej i w ten sposób zostają połączone mechanicznie (patrz poniżej), możliwa jest zmiana położenia jednego lub więcej elementów na powierzchni, bez żadnych problemów, np. w celu sprawdzenia papy dachowej lub membrany hydroizolacyjnej na dachu pod nawierzchnią tarasu.

Płyty tarasowe i nawierzchnie balkonowe WARCO - wbudowany system montażowy

Krawędzie wszystkich płyt tarasowych i balkonowych WARCO łączą się w sposób czysto mechaniczny i automatycznie się zazębiają podczas ich układania. Istnieją cztery rodzaje systemów montażowych.

W przypadku płyt na balkon i taras typu FS połączenie jest wykonywane przez kołki montażowe, które nie zapobiegają jednak rozsuwaniu się płyt ani otwieraniu fug. Dlatego powierzchnia musi być zawsze ogrodzona dookoła.

W przypadku innych systemów montażowych zwykle nie jest konieczne ogrodzenie powierzchni. Wynika to z faktu, że połączenie kształtowe wbudowane w boki płyt jest tak mocne, że powstaje spójna, trwale stabilna nawierzchnia podłogowa, która wytrzymuje intensywne użytkowanie, a nawet porywisty wiatr.

Do prawidłowego montażu płyt WARCO nie jest wymagane specjalne przeszkolenie. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się w sekcji Pytania i odpowiedzi. Jeśli mimo wszystko chcieliby Państwo zatrudnić fachowca, wystarczy zapytać wybranego rzemieślnika w swojej okolicy, który wykona tę pracę bez żadnych problemów.

Plastikowa kratka stabilizująca grunt tworzy idealną  podbudowę

Plastikowa kratka stabilizująca grunt WARCO o strukturze plastra miodu – kratka parkingowa

Za pomocą niedrogich plastikowych kratek stabilizujących grunt można, przy niewielkim nakładzie pracy, stworzyć stabilną i przepuszczalną podbudowę dla płyt tarasowych, ułożoną na naturalnym podłożu.

AllesDicht WARCO wykonuje niezawodne uszczelnienie

25 kg wiadro WARCO AllesDicht w kolorze czarnym – elastyczna gumowa powłoka hydroizolazyjna

AllesDicht WARCO jest idealnym uszczelniaczem do balkonów, tarasów lub płaskich dachów. AllesDicht jest nakładany w postaci lepkiej i po wyschnięciu tworzy bardzo elastyczną, zwartą gumową powłokę.

Zamknięcie na zamek tworzy stabilne
i trwałe połączenie

Nawierzchnia z płyt tarasowych WARCO typu HZ z ukrytym zamkiem

Najlepszy wybór! Z płytą tarasową HZ otrzymuje się klasycznie elegancki wzór fugi w szlachetnych kolorach oraz trwałe połączenie kształtowe między płytami dzięki systemowi montażowemu na zamek ukryty.

Nawierzchnie podłogowe WARCO - przepuszczalne dla wody z efektem samoczyszczenia

Płyt balkonowe i tarasowe WARCO są wodoprzepuszczalne na całej swojej powierzchni. Oznacza to, że woda z opadów atmosferycznych po prostu zabiera drobny brud, który przepływa przez płyty. Nazywa się to „efektem samoczyszczenia”.

Większe zabrudzenia można usuwać przy użyciu węża ogrodowego, myjki wysokociśnieniowej, miotły lub odkurzacza. Co więcej, podłoga WARCO jest całkowicie bezobsługowa. Nie jest impregnowana ani szlifowana czy też malowana.

Płyty WARCO są wysoce przepuszczalne dla wody, dzięki czemu podłoga na balkonie i tarasie szybko wysycha, po deszczu nie powstają kałuże, a płyty nie wchłaniają wody.

W przypadku podbudowy, która jest otwarta na infiltrację, woda w sposób naturalny i przyjazny dla środowiska przesącza się do podłoża. Na nieprzepuszczalnej warstwie spodniej, woda pod płytami spływa w dół przez kanały drenażowe (odpływowe) uformowane na spodniej stronie płyt.

Podłogi WARCO oferują bezpieczeństwo - ochrona w razie upadku i antypoślizgowość

Płyty tarasowe wykonane z granulatu gumowego wiązanego poliuretanem są elastyczne, tzn. trwale giętkie i sprężyste. Mimo to, meble ogrodowe, doniczki i inne przedmioty stoją na nich stabilnie i bezpiecznie - bez pozostawiania śladów. Po nawierzchni podłogowej WARCO można bezpiecznie chodzić nawet w butach na wysokich obcasach. Pięta nie zapada się, a stopa się nie wygina.

Nawierzchnia podłogowa WARCO zapewnia cudownie przyjemne uczucie chodzenia boso po tarasie i balkonie, porównywalne z uczuciem chodzenia po naturalnej ściółce leśnej. W przypadku podłogi WARCO nie nadepniesz stopą na drzazgi, jak to jest możliwe na drewnianych deskach podłogowych.

Płyty WARCO na taras i balkon są wodoprzepuszczalne, antypoślizgowe oraz szybko schną. Oferują doskonałą amortyzację w razie upadku. Inaczej wygląda sytuacja z deskami drewnianymi i kompozytowymi, płytkami lub wylewką betonową, ponieważ powierzchnie te często stają się śliskie podczas deszczowej pogody lub mrozu - co wiąże się z dużym ryzykiem upadku. Co za tym idzie, twarde nawierzchnie podłogowe mogą powodować poważne urazy. Z drugiej strony, antypoślizgowe płyty WARCO pomagają zapobiegać upadkom z wysokości lub łagodzić ich skutki poprzez zapewnienie odpowiedniej ochrony.

Nawierzchnie podłogowe WARCO izolują od ciepła i chłodu - balkon i taras w przyjemnej temperaturze

Jeśli w słoneczny letni dzień chodzisz boso po podłodze wykonanej z betonu, płytek, kamienia lub drewna kompozytowego, czujesz natychmiast że bardzo się nagrzewa, a w nocy oddaje nieprzyjemne gorąco przez wiele godzin. Natomiast w chłodne dni, jednak masz naprawdę zimne stopy. W przeciwieństwie do tego, nawierzchnia podłogowa WARCO absorbuje niewiele ciepła słonecznego i zapewnia odczuwalną izolację przed zimnem.

Przyjemne właściwości dotykowe nawierzchni podłogowych WARCO mogą być obiektywnie wykazane przez porównanie gumy, marmuru (kamienia naturalnego) i polistyrenu EPS. Przykładowo pojemność cieplna, tj. ilość energii potrzebna do podniesienia temperatury 1 kg materiału o 1° C, wynosi 1,6 kJ dla gumy, 0,8 kJ dla marmuru i 1,6 kJ dla EPS. Krótko mówiąc, marmur nagrzewa się dwa razy szybciej niż guma czy polistyren.

Różnica w przewodności cieplnej jest jeszcze bardziej wyraźna: polistyren o wartości λ wynoszącej 0,03 jest szczególnie dobrym materiałem izolacyjnym, dla gumy wartość λ wynosi 0,16, a dla marmuru, bardzo słabego materiału izolacyjnego, wynosi 2,8.

Prawdziwy komfort

Dzięki mikroskopijnym przestrzeniom powietrznym pomiędzy granulatem gumowym a poduszkami powietrznymi w drenażu na spodniej stronie płyt, nawierzchnie podłogowe WARCO oferują znacznie lepszą izolację termiczną i pochłaniają znacznie mniej ciepła słonecznego niż podłogi wykonane z ceramiki, kamienia naturalnego, drewna kompozytowego, betonu lub litej gumy.

Nawierzchnie podłogowe WARCO - izolacja akustyczna i tłumienie drgań na wysokim poziomie!

Na twardych podłogach balkonów lub tarasów, przesuwanie mebli ogrodowych lub stukot wysokich obcasów może być postrzegany jako uciążliwy. Odgłosy bawiących się dzieci, deskorolek, gry w piłkę, jeździków dziecięcych itp. są często postrzegane jako dokuczliwe, nie tylko dla sąsiedztwa.

O wiele lepiej jest, gdy nieprzyjemne odgłosy na balkonie lub tarasie nie pojawiają się wcale lub są bezpośrednio tłumione. To jest dokładnie to, co robią płyty WARCO wykonane z granulatu gumowego wiązanego poliuretanem, które szczególnie skutecznie tłumią odgłosy kroków, drapania, jeżdżenia, stukania i tarcia.

Dlatego spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy nieruchomości coraz częściej decydują się na płyty balkonowe WARCO przy budowie nowych balkonów dla budynków wielorodzinnych lub renowacji istniejących nieruchomości. Decydującymi kryteriami zakupu są właściwości w zakresie wibracji i izolacji akustycznej. W ten sposób izolująca nawierzchnia balkonowa trwale przyczynia się do zachowania spokoju i bezpieczeństwa w dzielnicy.

Prawdziwy relaks

Skorzystaj z właściwości tłumiących nawierzchni z granulatu gumowego wiązanego poliuretanem i ciesz się dużo większym spokojem na swoim balkonie lub tarasie - a tym samym znacznie większym relaksem.

Nawierzchnie podłogowe WARCO - ogromny wybór materiałów, formatów i kolorów

W WARCO masz gwarancję, że znajdziesz odpowiednie pokrycie podłogowe dla swojego tarasu, balkonu, ogrodu zimowego lub tarasu na dachu. Formaty, powierzchnie, wzory i specyfikacje techniczne produktów są tak samo zróżnicowane jak projekty, do których wybierane są nawierzchnie podłogowe WARCO.

Sklep internetowy oferuje wszystkie płyty WARCO na balkon i taras. Każda nawierzchniowa podłogowa jest szczegółowo opisana i może być łatwo porównywana z innymi podłogami za pomocą charakterystyki i właściwości fizycznych wyrażonych w wartościach skali.

Wyszukiwarka produktów pomoże Państwu wybrać odpowiednią nawierzchnię podłogową do Państwa projektu. Istnieje naprawdę szeroki wybór atrakcyjnych lub klasycznych wzorów kolorystycznych. Poza subtelnymi naturalnymi odcieniami, takimi jak Piaskowy beż, Terakota i Maroko, WARCO oferuje również nietypowe wzory, takie jak Etna, Atlantyk czy Lawenda. Tutaj można znaleźć odpowiedni kolor dla każdego gustu i każdego otoczenia.

Nawierzchnie podłogowe WARCO - wybór w kolorze zielonym

Płyty monochromatyczne

Płyta z granulatu gumowego WARCO wykonana z granulatu SBR i spoiwa barwionego na zielono.

Dostępne są płyty monochromatyczne, czyli jednokolorowe, w wyjątkowo rozsądnej cenie, wykonane z czarnego SBR i kolorowego spoiwa (jak na grafice), lub z warstwą wierzchnią z kolorowego EPDM.

Naturalnie wyglądające kolory

Mrozoodporna płyta tarasowa WARCO w kolorze Savana z połączeniem typu ukryty zamek.

W przypadku płyt o naturalnie wyglądającym wzorze kolorystycznym, warstwa wierzchnia składa się z mieszanki w pełni barwionego EPDM w kilku odcieniach, w zależności od wzoru kolorystycznego.

Trawa syntetyczna

Die Kunstrasen-Platte besteht aus einer elastischen WARCO-Platte, auf die grüner Kunstrasen dauerhaft befestigt wurde.

Płyty ze sztuczną trawą tworzą świeżą i naturalną atmosferę. Profesjonalna, wysokiej jakości trawa syntetyczna jest na stałe przyklejona do płyty nośnej SBR.

Nawierzchnie podłogowe WARCO na taras i balkon - naprawdę dobry wybór!

WARCO opracowuje i produkuje podłogi, które przekraczają oczekiwania klientów! W krytycznym porównaniu z innymi produktami podłogowymi na tarasy i balkony, podłogi WARCO są przekonujące z powodu ich znacznie lepszych właściwości użytkowych. Są to m.in. doskonała odporność na warunki atmosferyczne, niski nakład pracy przy montażu, niezawodna izolacja przed zimnem i hałasem, a także szczególny komfort dla całej rodziny.

Płyty WARCO są również lepszym wyborem przy rozważaniu aspektów ekonomicznych, ponieważ koszty inwestycji są możliwe do opanowania i nie ma dalszych kosztów na utrzymanie i pielęgnację podłogi. Ponadto można samodzielnie układać płyty i w ten sposób zaoszczędzić na kosztach fachowców.

Wreszcie, trwałość podłogi WARCO jest również przekonująca. Dla prawidłowo zainstalowanych i używanych płyt balkonowych lub tarasowych WARCO, żywotność wynosi od 10 do 50 lat, w zależności od rodzaju płyt. Oczywiście płyty można w każdej chwili zdemontować i ułożyć ponownie (bez uszkodzeń).

Z życia wzięte - zobacz realizacje innych Klientów!

Właściwości nawierzchni podłogowych WARCO przewyższają inne pokrycia tarasów i balkonów!

 • Odporne na warunki atmosferyczne i mróz
 • Wodoprzepuszczalne i szybkoschnące
 • Antypoślizgowe w warunkach suchych i mokrych
 • Izolują ciepło, zimno, wibracje, dźwięk
 • Łatwe w pielęgnacji z efektem samoczyszczenia
 • Proste w montażu w przypadku nowej budowy lub remontu

Najlepsza jakość - po prostu WARCO!

Setki autentycznych i pozytywnych recenzji oraz tysiące zadowolonych klientów w całej Europie i za granicą dowodzą naprawdę dobrej jakości nawierzchni podłogowych WARCO. Kup dobre i niedrogie produkty - bezpośrednio od producenta.

Kompetentni konsultanci Galerii WARCO w Neustadt an der Weinstraße doradzą Ci osobiście. Czy to na miejscu, przez telefon, czy w formie pisemnej.

Przejdź do sklepu

Zespół WARCO jest oczywiście do Państwa dyspozycji nie tylko przed, ale także po zakupie, w przypadku wszystkich pytań dotyczących produktów, ich użytkowania i pielęgnacji.

Formularz i próbka 22 307 13 97 Pytania?