Komfortowe nawierzchnie podłogowe -  Schody & Ścieżki
 Bezpieczny spacer w każdą pogodę.

Pokrycie schodów i płyty chodnikowe - pomysły na ścieżkę ogrodową i podjazd na posesji

Przy odrobinie wprawy i odpowiednim materiale, wjazd na podwórko, chodniki i ścieżki ogrodowe, a także zewnętrzne schody mogą być ułożone w sposób odporny na warunki atmosferyczne, bezpieczny, atrakcyjny i łatwy w utrzymaniu. Tutaj znajdą Państwo pomysły i porady, a także porównanie różnych opcji aranżacji ścieżek wokół domu.

 1. Płyty chodnikowe i pokrycia schodów - zalety w skrócie
 2. Łatwa renowacja lub stworzenie nowych ścieżek i schodów
 3. Wytrzymałe, mrozoodporne i antypoślizgowe w każdą pogodę
 4. Doskonała izolacja hałasu uderzeniowego i wibracji
 5. Pokrycie schodów i płyty chodnikowe z amortyzacją w razie upadku
 6. Nawierzchnie podłogowe zrównoważone i przyjazne dla środowiska naturalnego

Przejdź do sklepu

Płyty chodnikowe i pokrycia schodów - zalety w skrócie 

Podjazd i ścieżka do drzwi wejściowych są wizytówką domu. Co najważniejsze, są to obszary, które muszą zapewniać bezpieczeństwo podczas chodzenia przez cały rok i w każdych warunkach pogodowych. Dotyczy to w równym stopniu płyt chodnikowych i pokryć na schodach zewnętrznych, które powinny zapewnić bezpieczne korzystanie w mokrych i wilgotnych warunkach.

Typowe kostki brukowe, płytki ceramiczne, płyty chodnikowe, piaskowiec lub deski drewniane są często śliskie, gdy są mokre. Niektóre z nich są podatne na zielony nalot lub nie są odporne na warunki atmosferyczne, stąd szybko pojawiają się na nich pęknięcia, złamania lub odpryski.

Nawierzchnie podłogowe WARCO na schody i ścieżki są antypoślizgowe w każdych warunkach pogodowych i oferują dobrą amrtyzację w razie upadku. Są one bowiem wodoprzepuszczalne i szybko schną, bez powstawania kałuż. Dodatkowo są odporne na mróz, mają długą żywotność, są łatwe w pielęgnacji, nie wymagają konserwacji oraz można po nich jeździć samochodem. Podłoga WARCO nadaje się również do łatwego samodzielnego montażu. W przeciwieństwie do standardowych materiałów, płyty WARCO nie ulegają wpływom atmosferycznym, nie pękają i nie gniją.

Po prostu świetne

„Jesteśmy zachwyceni, instalacja jest szybka i łatwa, zapach znika po dwóch dniach, łatwe do czyszczenia, bez ślizgania się. To była dobra decyzja, żeby kupić ten produkt, jest wart swojej ceny. Bardzo miła obsługa przez telefon.”

Reinhard Lemke, 27 listopada 2019, Elastyczne pokrycie schodów NF, zamówienie nr dn236033nv

Łatwa renowacja lub stworzenie nowych ścieżek i schodów

Elastyczne płyty chodnikowe i kostki gumowe WARCO są montowane w sposób pływający, tzn. układane są tylko na warstwie nośnej, bez przykręcania czy klejenia do niej. Natomiast pokrycia schodów są zawsze przyklejone do istniejących stopni, w przeciwnym razie nie pozostałyby na nich. Układanie płyt jest tak łatwe, że większość klientów wykonuje tę pracę samodzielnie.

W przypadku remontu istniejąca posadzka, tj. płytki, płyty z betonu płukanego, płyty betonowe czy kostka brukowa, jest bezpośrednio pokryta płytami chodnikowymi lub amortyzującymi WARCO - często bez żadnych prac przygotowawczych!

W przypadku nowo wybudowanej ścieżki ogrodowej lub całego obszaru wejścia z podjazdem i miejscem parkingowym dla pojazdów mechanicznych zaleca się wykonanie podbudowy z kratek stabilizujących grunt. Ma to kilka zalet: wysiłek jest znacznie mniejszy niż w przypadku klasycznego podłoża żwirowego, a płyty WARCO leżą znacznie lepiej na kratach o strukturze plastra miodu niż bezpośrednio na żwirze lub piasku. Obszar ten pozostaje otwarty na infiltrację - opady przesączają się przez płyty WARCO bezpośrednio do podłoża - bez systemu kanalizacyjnego!

Ręczne cięcie na wymiar

Mężczyzna przycina płytę z granulatu gumowego za pomocą stalowego kątownika i nożyka technicznego.

Do cięcia płyt granulatu gumowego o grubości do ok. 30 mm prawie zawsze wystarcza ostry i solidny nóż. W przypadku grubszych płyt należy użyć piły tarczowej z grubo ząbkowanym brzeszczotem.

Kratki stabilizujące grunt jako podbudowa

Kratka stabilizująca WARCO posiada kolce, za pomocą których przylega do podłoża i łączy się tworząc stabilną powierzchnię.

Dzięki kratkom w kształcie plastra miodu można w szybki i niedrogi sposób stworzyć, bez użycia maszyn i większych robót ziemnych, trwale stabilną podbudowę, która wytrzyma obciążenie co najmniej 120 t/m2.

Kostki gumowe BEHATON podwójne T

Schemat układania elastycznej kostki WARCO na powierzchni przy użyciu połówek kostek (A i C) oraz elementów początkowych (B).

WARCO oferuje również połówki kostek oraz elementy początkowe do elastycznej kostki typu BEHATON. Dzięki dobremu planowaniu często można całkowicie zrezygnować z cięcia.

Wytrzymałe, mrozoodporne i antypoślizgowe w każdą pogodę

Płyty chodnikowe, pokrycia schodów, elastyczne kostki i akcesoria WARCO są wykonane z granulatu gumowego wiązanego poliuretanem - szczególnie korzystnego materiału na nawierzchnie podłogowe, które są narażone na działanie czynników atmosferycznych. Wynika to z faktu, że podłoga jest lekko elastyczna, ale z otwartymi porami i przepuszcza wodę, a jej drobnoziarnista powierzchnia jest antypoślizgowa.

Podjazd lub schody zewnętrzne ułożone z kostki WARCO są bardzo przyjemne w chodzeniu, podobnie jak po ściółce leśnej. W każdych warunkach pogodowych - mokrych i suchych - antypoślizgowa powierzchnia ma dobrą przyczepność. Po podjeździe z płyt chodnikowych TZ można jeździć samochodem osobowym, a kostka gumowa podwójne T nadaje się również do samochodów ciężarowych, a więc również do dróg dojazdowych. Po płytach można nawet bezpiecznie chodzić w butach na obcasach - bez ryzyka zaklinowania się, zatonięcia w nawierzchni i przewrócenia się.

Wszystkie nawierzchnie WARCO są oczywiście odporne na warunki atmosferyczne. Ciepło w lecie, zimno w zimie, częste zmiany między mrozem a odwilżą - podłoga WARCO może wytrzymać to wszystko bez rozrywania, pękania czy łamania. 

Doskonała izolacja hałasu uderzeniowego i wibracji

Stukot wysokich obcasów na nawierzchni asfaltowej lub betonowej jest często postrzegany jako nieprzyjemnie głośny. Jeszcze bardziej irytujące jest, gdy osoba w wysokich obcasach ciągnie za sobą walizkę na kółkach, a jej kółka trzaskają na połączeniach chodnikowych.

Zupełnie inna sytuacja ma miejsce w przypadku elastycznych kostek lub płyt chodnikowych wykonanych z granulatu gumowego. Wynika to z faktu, że szczególne właściwości materiału sprawiają, że hałas uderzeniowy i hałas strukturalny są z reguły eliminowane lub, podobnie jak drgania i wibracje, są skutecznie tłumione i neutralizowane. Dlatego można chodzić bezgłośnie po podłogach WARCO w butach wszelkiego rodzaju. rolki, deskorolki, jeździki dziecięce, wózki na zakupy i hulajnogi również toczą się prawie bezszumnie.

Na zewnętrznych schodach wykonanych z kratownic, nawierzchnie schodowe WARCO tłumią stukot metalu. Elastyczna podłoga eliminuje odgłosy kroków i pochłania drgania konstrukcji metalowej, zapobiegając w ten sposób rozprzestrzenianiu się dźwięku materiałowego w budynku. Jest to korzystne nie tylko w przypadku schodów zewnętrznych, ale także dla tych wewnątrz budynku.

Pokrycie schodów i płyty chodnikowe z amortyzacją w razie upadku

Główną przyczyną wypadków w domu jest upadek. Ryzyko urazów jest szczególnie wysokie na schodach o gładkiej i twardej powierzchni. Są to schody wykonane z płytek szkliwionych, drewna lakierowanego, kamienia sztucznego lub polerowanego kamienia naturalnego, np. granitu, a także schody betonowe pokryte mchem.

Dzięki amortyzującemu upadki pokryciu schodów WARCO, możesz zmienić niebezpieczne schody w bezpieczne. Z jednej strony szorstkie i elastyczne stopnie wykonane z granulatu gumowego są antypoślizgowe, z drugiej strony zapewniają odpowiednią ochronę w razie upadku z wysokości. To samo odnosi się do płyt chodnikowych.

Wystarczy przykleić wybrane przez siebie pokrycie schodów WARCO, przycięte na odpowiednie wymiary, do istniejących schodów. Aby uzyskać jednolity wygląd, piony schodów powinny być również przykryte płytami WARCO. Do mocowania można użyć kleju poliuretanowego lub nawet ALLESDICHT.

Przy zastosowaniu ALLESDICHT WARCO nakładanego w 2 lub 3 warstwach, schody są trwale zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Co jest bardzo praktyczne!

Czysta i dobrze utrzymana - podłoga WARCO z efektem samoczyszczenia

Obszar wejścia lub podjazd decydują o wyglądzie zewnętrznym domu. Dlatego też podwórko lub chodnik powinny nie tylko dobrze wyglądać, ale także być stabilne, niewymagające konserwacji i łatwe do czyszczenia przez długi czas.

Gumowe nawierzchnie podłogowe WARCO są bezobsługowe i pozostają piękne przez cały czas użytkowania przy niewielkim nakładzie pracy. Podłoga WARCO nie pęka, nie łamie się, ani nie gnije.

Mrówki, pająki i myszy zazwyczaj nie osiedlają się pod podłogami WARCO, ponieważ płyty nie zapewniają żadnej ochrony przed opadami atmosferycznymi. Chwasty i mech nie znajdują składników odżywczych w płytach WARCO i dlatego nie rosną na lub pomiędzy płytami, gdy te są właściwie używane.

Aby usunąć drobne cząstki brudu, tj. kurz lub pył z chodników i schodów, trzeba po prostu... nic nie robić. Ponieważ są one wypłukiwane przez deszcz dzięki efektowi samoczyszczenia. Duże zanieczyszczenia można usuwać bez problemu spłukując nawierzchnię wężem ogrodowym, zamiatając lub używając myjki wysokociśnieniowej.

Odnowione schody wyłożone komfortowymi płytami z granulatu EPDM od WARCO w kolorze Maroko z kwitnącymi roślinami doniczkowymi.
Konstrukcja z użyciem elastycznej kostki

Naturalnie wyglądająca, zakrzywiona ścieżka ogrodowa wygląda o wiele ciekawiej niż prostokątna i prosta, tworzy przestrzeń dla nowych perspektyw i stanowi wyraźny punkt centralny w ogrodzie!

Elastyczna kostka o grubości 43 mm jest często używana na wielofunkcyjnych podjazdach, drogach dojazdowych, placach zabaw na dziedzińcach, chodnikach, wiatach samochodowych i miejscach parkingowych. Gumowe kostki są w pełni przejezdne, nawet w przypadku ciężarówki. Tłumią hałas strukturalny i powstający przy przejeżdżaniu oraz zapewniają amortyzację w razie upadku.

Brudny szary beton czy żywa kolorystyka?

Kontrast pomiędzy dwoma powierzchniami jest ogromy. Prowadzący do drzwi wejściowych chodnik jest wykonany ze starej kostki brukowej i wygląda po prostu niedbale. Natomiast strefa wejściowa przed drzwiami została już wyremontowana za pomocą amortyzującego pokrycia schodów NF w atrakcyjnym kolorze Terakota. Śmiało postaw na żywy kolor!

Elastyczna gumowa powłoka - ALLESDICHT do powierzchni nieszczelnych

Po wyschnięciu ALLESDICHT WARCO tworzy wysoce elastyczną gumową powłokę, która zapewnia trwałe i niezawodne uszczelnienie. Może być stosowany do uszczelniania schodów lub płyt betonowych, jak również fundamentów lub dachów płaskich. Lepki materiał może być łatwo nakładany na powierzchnie poziome lub pionowe - poprzez szpachlowanie, malowanie lub natryskiwanie.

Sprytny pomysł na bezchwastowy chodnik wokół domu

Sprytnie zrobione! Chodnik wokół domu jednorodzinnego został lekko podniesiony, ułożony jako platforma z elastycznej kostki z granulatu gumowego i ogrodzony gumowymi krawężnikami, tak aby trawa mogła być łatwo koszona i nie wrastała w chodnik.

Nawierzchnie podłogowe WARCO - zrównoważone i przyjazne dla środowiska naturalnego

Produkty WARCO są wykonane z granulatu gumowego wiązanego poliuretanem, głównie SBR lub EPDM. SBR pozyskuje się ze zużytych opon samochodowych. Jest to zatem rzeczywisty proces recyklingu, guma oponiarska otrzymuje drugie życie i może być ponownie używana przez wiele lat.

WARCO zaopatruje się w granulaty gumowe i spoiwa tylko u wiodących producentów z Niemiec, Francji i Szwajcarii - nie z Chin.

Naturalnie, nawierzchnie podłogowe WARCO są nieszkodliwe dla zdrowia. Nie stanowią one żadnego zagrożenia dla wód gruntowych - wręcz przeciwnie chronią je! Są one otwarte na infiltrację i opady w sposób naturalny przesączają się do ziemi.

Po zakończeniu okresu użytkowania płyty mogą być bez problemu utylizowane lub poddane obróbce termicznej - a także wykorzystywane jako maty ochronne w budynkach lub do tłumienia drgań.

Podsumowując, płyty chodnikowe, pokrycia schodów i elastyczne kostki WARCO są zdecydowanie lepsze od innych nawierzchni!

 • Wytrzymałe, odporne na warunki atmosferyczne i mróz
 • Izolują ciepło, zimno, wibracje oraz dźwięk
 • Wodoprzepuszczalne i szybkoschnące
 • Łatwe w utrzymaniu, z efektem samoczyszczenia
 • Antypoślizgowe w warunkach suchych i mokrych
 • Proste w montażu w przypadku nowej budowy lub remontu

Nawierzchnia podłogowa WARCO - jakość i satysfakcja

WARCO produkuje nawierzchnie z granulatu gumowego od wielu lat. Obecnie istnieją setki różnych form i kształtów. Przy każdym projekcie, zadowolenie klienta, czyli stworzenie optymalnego produktu do zamierzonego zastosowania, jest najwyższym priorytetem.

Jakość produktów WARCO jest potwierdzona przez tysiące zadowolonych klientów w Europie i na świecie oraz setki pozytywnych opinii.

Skorzystaj z usług doradczych WARCO - wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń do jednego z naszych kompetentnych konsultantów. Nawet po zakupie, WARCO nie zapomina o swoich klientach, wspierając radą we wszystkich sprawach dotyczących nawierzchni WARCO.

Przejdź do sklepu

Formularz i próbka 22 307 13 97 Pytania?