Shop
Komfortowe nawierzchnie podłogowe  - Balkon
Wygodne i mrozoodporne.

Nawierzchnie balkonowe dla nowych i remontowanych budynków

Mały balkon z drewnianą balustradą wyłożony jest kwadratowymi elastycznymi płytami balkonowymi WARCO w brązowym kolorze zwanym Maroko.

Piękny balkon jest atrakcyjny dla mieszkańców i stanowi ozdobę każdego budynku. Balkony są jednak stale narażone na zmienne warunki pogodowe, co prowadzi do powstawania charakterystycznych problemów występujących w przypadku większości wykładzin podłogowych. Tutaj dowiesz się, jak uniknąć tych problemów w dłuższej perspektywie dzięki płytom balkonowym WARCO.

 1. Wszystkie zalety w skrócie
 2. Hydroizolacja i nawierzchnia 
 3. Prosta instalacja pływająca
 4. Komfortowa podłoga z izolacją akustyczną i ochroną w razie upadku
 5. Podłoga balkonowa z przyjemną temperaturą
 6. Praktyczne i przystępne cenowo
 7. Wyszukiwarka produktów
 8. Przykładowe realizacje
 9. Zielone wzory kolorystyczne
 10. Właściwości i przegląd produktów

Bardzo dobre  *****

„Łatwe i szybkie układanie płyt, nawet przez amatorów. Wspaniałe uczucie chodzenia, nawet boso. Zapach materiału odczuwalny był tylko przez kilka godzin, a potem całkowicie się ulotnił. Podsumowując mamy teraz super taras. Polecam w 100%.”

Wolfgang Zier, 19 września 2018 r., zamówienie nr dn074697ik

Wszystkie zalety w skrócie

Balkon z drewnianą podłogą jest odnawiany poprzez ułożenie płyt balkonowych WARCO w kolorze Maroko. Mężczyzna przycina płyte, aby dopasować ją do instalacji.
 • Płyty balkonowe WARCO są zwykle układane bezpośrednio na istniejącym podłożu - klejenie lub przykręcanie nie jest konieczne. Nawierzchnia balkonowa dostosowuje się do niewielkich nierówności.
 • Balkony z podłogą z drewna, multipleksu, blachy lub kraty są skutecznie wygłuszone dzięki doskonałej izolacji akustycznej zapewnianej przez płyty z granulatu gumowego.
 • Nieszczelne posadzki balkonowe mogą być trwale wodoszczelne i bezpieczne dzięki systemowi grubowarstwowej hydroizolacji ALLESDICHT i płytom WARCO.
 • Powierzchnia płyt balkonowych WARCO jest przyczepna i antypoślizgowa. Zapewnia ochronę przed upadkiem, jest przyjemna w dotyku i zachęca do chodzenia boso. Nawierzchnia przepuszcza wodę, szybko wysycha i izoluje od zimna podłoża.
 • Nawierzchnia balkonowa WARCO jest odporna na warunki atmosferyczne i mróz. Ze względu na swoje naturalne właściwości nie pęka, nie odpryskuje, nie pleśnieje ani nie łuszczy się.
 • Płyty balkonowe WARCO nie wymagają konserwacji i są łatwe w pielęgnacji.

Bestsellery WARCO na balkon:

Hydroizolacja i nawierzchnia

WARCO oferuje doskonale skoordynowany system dla Twojego balkonu: hydroizolację i nawierzchnię balkonową. Szczególną cechą tego produktu jest to, że wszystkie prace można wykonać samodzielnie, hydroizolację można łatwo nakładać za pomocą pacy zębatej, a połączenia i przejścia można również łatwo i bezpiecznie uszczelnić. ALLESDICHT jest dostarczany w postaci gęstej masy, którą można rozcieńczać wodą, a po wyschnięciu tworzy gumową powłokę o grubości co najmniej 2 mm i rozszerzalności co najmniej 200% - nawet jeśli płyta balkonowa jest poddawana silnym naprężeniom, ta gumowa powłoka pozostaje trwała i szczelna.

Płyty balkonowe WARCO - prosta instalacja pływająca

Kwadratowe płytki WARCO w kolorze Maroko z ukrytym zamkiem są układane bezpośrednio na czarnej hydroizolacji EDPM na długim balkonie otaczającym dom.

Praktyczne płyty balkonowe WARCO można po prostu ułożyć na istniejącej nawierzchni balkonowej. Złożona konstrukcja nośna, jak również przykręcanie lub klejenie nie są konieczne. Wystarczy, że podłoże pod płytami balkonowymi jest względnie równe, trwale nośne i z dobrym odwodnionem.

Instalacja pływająca jest szczególnie korzystna, ponieważ oddzielenie istniejącej warstwy bazowej i pokrycia balkonu zapobiega naprężeniom między różnymi warstwami konstrukcji. W przypadku klejonych płytek lub kafelków takie naprężenia często prowadzą do odprysków lub pęknięć.

Połączenie na jaskółczy ogon (znane również jako puzzle lub zamek formowany) jest zintegrowane z krawędziami płyt balkonowych WARCO. Podczas montażu zazębiające się płyty łączą się i blokują, tworząc jednolitą nawierzchnię z płyt. Instalacja jest jednak odwracalna, co oznacza, że w razie potrzeby płyty można pojedynczo lub całkowicie zdejmować i ponownie ułożyć w tym samym lub innym miejscu.

Relaks

Balkon z nawierzchnią z granulatu gumowego to świetne miejsce do siedzenia, zabawy i leżenia. Dźwiękochłonna podłoga jest przyjemnie ciepła w dotyku, co zapewnia spokój i pozwala się relaksować.

Komfortowa podłoga z izolacją akustyczną i ochroną w razie upadku

Elegancki balkon z meblami ogrodowymi wyłożony jest płytkami balkonowymi WARCO w kolorze Trawertyn. Na elastycznej podłodze odpoczywa czarny pies.

Odgłosy na balkonie, takie jak przesuwanie mebli lub stukot butów, są często postrzegane jako irytujące. Nawierzchnie balkonowe WARCO stanowią tutaj idealne rozwiązanie. Dzieje się tak, ponieważ płyty są elastyczne i pochłaniają drgania, co zapobiega powstawaniu odgłosów toczenia, tarcia, stukania i drapania. Na podłogach WARCO można wykonywać bezgłośnie nawet intensywne ćwiczenia fizyczne.

Płyty balkonowe wykonane z granulatu gumowego wiązanego poliuretanem są elastyczne, co oznacza, że są trwale sprężyste i giętkie. Mimo to meble ogrodowe, donice kwiatowe itp. pozostają stabilne i bezpieczne - bez pozostawiania śladów. Po płytach WARCO można bezpiecznie chodzić nawet na wysokich obcasach. Pięta nie wbija się w podłoże, a stopa się nie wykrzywia.

Podłogi WARCO zapewniają cudownie przyjemne uczucie chodzenia boso po balkonie, porównywalne do chodzenia po naturalnie elastycznej ściółce leśnej. Zwiększa też bezpieczeństwo: płyty przepuszczają wodę i są antypoślizgowe. W razie upadku zapewniają dobrą ochronę przed urazami - co jest ważne dla dzieci lub osób starszych.

Komfort & dobre samopoczucie

Dzięki mikroskopijnym kieszeniom powietrznym pomiędzy granulkami gumy i poduszkom powietrznym w drenażu na spodniej stronie płyt, nawierzchnie podłogowe WARCO oferują znacznie lepszą izolację termiczną i pochłaniają znacznie mniej ciepła słonecznego niż podłogi wykonane z ceramiki, kamienia naturalnego, drewna kompozytowego, betonu lub tworzyw sztucznych.

Podłoga balkonowa z przyjemną temperaturą

Rodzina z niemowlęciem korzysta z tarasu zaprojektowanego jako oaza spokoju z miejscem do siedzenia, grillem i miękką, izolującą nawierzchnią WARCO w kolorze szarym.

Jeśli w słoneczny letni dzień chodzisz boso po podłodze wykonanej z betonu, płytek, kamienia lub drewna kompozytowego, czujesz natychmiast, że bardzo się ona nagrzewa, a w nocy przez wiele godzin oddaje nieprzyjemne gorąco. Z kolei w chłodne dni, można naprawdę zmarznąć w stopy. W przeciwieństwie do tego, nawierzchnia podłogowa WARCO absorbuje niewiele ciepła słonecznego i zapewnia odczuwalną izolację przed zimnem podłoża.

Przyjemne właściwości dotykowe komfortowych płyt WARCO mogą być obiektywnie wykazane przez porównanie gumy, marmuru (kamienia naturalnego) i styropianu EPS.

Pojemność cieplna, tj. ilość energii potrzebna do podniesienia temperatury 1 kg materiału o 1° C, wynosi 1,6 kJ dla gumy, 0,8 kJ dla marmuru i 1,6 kJ dla EPS. Krótko mówiąc, marmur nagrzewa się dwa razy szybciej niż guma czy styropian.

Różnica w przewodności cieplnej jest jeszcze bardziej wyraźna: polistyren o wartości λ wynoszącej 0,03 jest szczególnie dobrym materiałem izolacyjnym, dla gumy wartość λ wynosi 0,16, a dla marmuru, bardzo słabego materiału izolacyjnego, wynosi 2,8.

Radość

Nawierzchnie balkonowe WARCO pozostają piękne przez wiele lat przy niewielkich nakładach na pielęgnację. Dostępny jest duży wybór powierzchni i wzorów kolorystycznych, które zaspokoją każdy gust i budżet.

Praktyczne i przystępne cenowo

Nowoczesny balkon, został pokryty elastycznymi szaro-niebieskimi płytami balkonowymi WARCO i ograniczony balustradą ze stali nierdzewnej.

Płyty balkonowe WARCO są w pełni przepuszczalne dla wody. Po deszczu na balkonie nie pozostają żadne kałuże. Gdy woda przesiąka przez płyty, po prostu zabiera ze sobą drobny brud - jest to tak zwany „efekt samoczyszczenia”.

Większe zabrudzenia wystarczy usunąć za pomocą węża z wodą, myjki wysokociśnieniowej, miotły lub odkurzacza. Podłoga WARCO jest łatwa w pielęgnacji i nie wymaga konserwacji. Oznacza to, że nie trzeba jej impregnować, szlifować ani malować.

W WARCO na pewno znajdziesz odpowiednią podłogę balkonową. Powierzchnie i wzory kolorystyczne płyt podłogowych WARCO są tak różnorodne, jak projekty balkonów.

Z ekonomicznego punktu widzenia płyty balkonowe WARCO są również lepszym wyborem, ponieważ koszty inwestycji są rozsądne i nie ma większych kosztów konserwacji i pielęgnacji. Co więcej, płyty można układać samodzielnie, oszczędzając na kosztach robocizny.

Wyszukiwarka produktów

Znajdź odpowiednią nawierzchnię dla Twojego balkonu zgodnie z Twoimi wymaganiami. W zaledwie kilku krokach, wyszukiwarka poprowadzi Cię do nowej podłogi na balkon.

Zobacz, jak inni zrealizowali swoje marzenie o pięknym balkonie

Nawierzchnie balkonowe WARCO - tylko niektóre z możliwych odcieni zieleni

Płyty monochromatyczne

Płyta z granulatu gumowego WARCO wykonana z granulatu SBR i spoiwa barwionego na zielono.

Dostępne są płyty monochromatyczne, czyli jednokolorowe, w wyjątkowo rozsądnej cenie, wykonane z czarnego SBR i kolorowego spoiwa (jak na grafice), lub z warstwą wierzchnią z kolorowego EPDM.

Naturalnie wyglądające kolory

Mrozoodporna płyta tarasowa WARCO w kolorze Savana z połączeniem typu ukryty zamek.

W przypadku płyt o naturalnie wyglądającym wzorze kolorystycznym, warstwa wierzchnia składa się z mieszanki w pełni barwionego EPDM w kilku odcieniach, w zależności od wzoru kolorystycznego.

Trawa syntetyczna

Die Kunstrasen-Platte besteht aus einer elastischen WARCO-Platte, auf die grüner Kunstrasen dauerhaft befestigt wurde.

Płyty ze sztuczną trawą tworzą świeżą i naturalną atmosferę. Profesjonalna, wysokiej jakości trawa syntetyczna jest trwale połączona z płytą nośną z SBR.

Właściwości nawierzchni balkonowych WARCO przewyższają inne pokrycia balkonowe!

 • Odporne na warunki atmosferyczne i mróz.
 • Wodoprzepuszczalne i szybkoschnące.
 • Antypoślizgowe w warunkach suchych i mokrych.
 • Izolują od ciepła, zimna, wibracji i dźwięku.
 • Łatwe w pielęgnacji dzięki efektowi samoczyszczenia.
 • Łatwa instalacja w przypadku budowy lub remontu.

Płyty balkonowe o grubości do 20 mm:

Płyty balkonowe o grubości od 25 mm:

Wielkoformatowe nawierzchnie balkonowe dla zadaszonych obszarów chronionych przed warunkami atmosferycznymi:                                                    

Elementy uszczelniające i wykończeniowe:

Zadowolona para odpoczywa na swoim tarasem na płaskim dachu, który został odnowiony przy użyciu kwadratowych płyt tarasowych WARCO w kolorze Maroko.

WARCO = Jakość + Obsługa

Setki autentycznych i pozytywnych recenzji oraz tysiące zadowolonych klientów w całej Europie i za oceanem dowodzą naprawdę dobrej jakości nawierzchni podłogowych WARCO. Kupuj dobrze i tanio - bezpośrednio od producenta.

Pozwól, aby konsultanci WARCO doradzili Ci osobiście - czy to na miejscu w Galerii WARCO w Neustadt an der Weinstraße, przez telefon, czy w formie pisemnej.

Zespół WARCO jest dostępny, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące płyt balkonowych, ich użytkowania i pielęgnacji, nie tylko przed, ale także po zakupie.

Formularz i próbka 22 307 13 97 Pytania?