Shop
Komfortowe nawierzchnie podłogowe  - Taras
Wygodne i mrozoodporne

Płyty tarasowe - nawierzchnie dla nowych lub remontowanych tarasów.

Taras jest przedłużeniem przestrzeni życiowej na zewnątrz. Stanowi miejsce relaksu i spotkań towarzyskich, gdzie można odpocząć, wspólnie świętować i cieszyć się piękną pogodą. Dodatkowo przyczynia się do podniesienia wartości rynkowej nieruchomości. W WARCO znajdziesz atrakcyjne płyty tarasowe i gotowe systemy do budowy i renowacji tarasów w ogrodzie, domu lub na płaskim dachu.

 1. Zalety w skrócie
 2. Odpowiednie podłoże dla każdego rodzaju tarasu
 3. Praktyczne rozwiązanie dla każdego tarasu
 4. Komfortowy i bezpieczny taras
 5. Trwałe, łatwe w utrzymaniu i odporne na warunki atmosferyczne
 6. Tarasy wokół domu - Pierwsza galeria
 7. Tarasy wokół domu - Druga galeria
 8. Bogaty wybór materiałów, kolorów i formatów

„Topowy” wygląd

„Ta koncepcja mnie przekonała - dla mnie decydującym czynnikiem było to, że nie musiałem usuwać i pozbywać się nieestetycznej nawierzchni betonowej (tarasu). Nowo położona nawierzchnia jest "TOP", wreszcie się skończyło uciążliwe wyrastanie chwastów ze spoin. Jest to więc również produkt łatwy w pielęgnacji. Wszystko idealnie pasuje i jest łatwe do układania, małe nierówności są dobrze zniwelowane”.

Ulrich Klotz, 29 maja 2017 r.

Płyty tarasowe WARCO - zalety w skrócie

Mężczyzna z łatwością odnawia swój taras ogrodowy, układając płyty tarasowe WARCO z zamkiem ukrytym, w kolorze Terakoty, wraz z listwami przypodłogowymi w tym samym odcieniu, bezpośrednio na betonowej wylewce o niewielkim nachyleniu.
 • Płyty tarasowe WARCO układa się bezpośrednio na odpowiednim podłożu - w większości przypadków bez klejenia lub przykręcania.
 • ALLESDICHT uszczelnia (nie tylko) dachy płaskie i posadzki. Środek ten jest nakładany na podłoże i po wyschnięciu tworzy wysoce elastyczną i trwale szczelną gumową powłokę.

 • Plastikowe kratki stabilizujące grunt stanowią idealną warstwę bazową dla płyt tarasowych WARCO w ogrodzie. Układa się je często tylko na tłuczniu, są otwarte na infiltrację i mogą wytrzymać obciążenie do 400 t/m².

 • Nawierzchnia WARCO na tarasy jest przyjemna i wygodna do siedzenia, zabawy i chodzenia boso. Jej powierzchnia jest antypoślizgowa i zapewnia ochronę w razie upadku.

 • Wodoprzepuszczalna podłoga na taras szybko wysycha po deszczu. Jest odporna na warunki pogodowe i mróz, izoluje przed zimnem od podłoża i nie nagrzewa się zbytnio na słońcu. Nie wymaga konserwacji i jest łatwa w pielęgnacji.

 • Możliwość wyboru spośród ponad 30 wariantów kolorystycznych i licznych wzorów układania nie pozostawia nic do życzenia.

Odpowiednie podłoże dla każdego rodzaju tarasu

Taras przylegający do domu
Często betonowa płyta tarasu jest wylewana bezpośrednio przy domu. Z reguły płyty WARCO można układać bezpośrednio na wylewce betonowej lub - w przypadku renowacji - na istniejącej nawierzchni (płytki, kostka betonowa, odsłonięty beton kruszywowy). To samo dotyczy również tarasów wykonanych z desek drewnianych lub kompozytowych WPC.
Taras w ogrodzie
W przypadku nowo położonego tarasu w ogrodzie idealnym rozwiązaniem okazała się konstrukcja z warstwą nośną z plastikowych kratek stabilizujących grunt i podłogą tarasową z płyt WARCO. W przypadku renowacji, podłogę WARCO można zazwyczaj ułożyć na istniejącym pokryciu tarasu.

Taras na płaskim dachu
Jeśli hydroizolacja dachu płaskiego jest nienaruszona, płyty WARCO można zazwyczaj układać bezpośrednio na niej. W przypadku plastyfikowanych membran z tworzywa sztucznego zalecane jest zastosowanie warstwy oddzielającej. Jeśli hydroizolacja wymaga renowacji, warto zastosować uszczelnienie ALLESDICHT, które wystarczy nałożyć za pomocą np. szpachli.

Feedback

„Drogi team’ie, nasza podłoga została położona i muszę powiedzieć, że jestem absolutnie zachwycony. Dostawa była bardzo sprawna, mimo że nie udało się dotrzymać pierwotnego terminu. Dzięki elastyczności materiału byliśmy w stanie zniwelować wszelkie nierówności i nie musieliśmy stosować żadnej dodatkowej warstwy wyrównującej. Dzięki przygotowanemu planowi montaż był prosty. Podłoga pomyślnie przeszła test czystości, a nasza córka uwielbia się na niej bawić. Zapachy nie są zbyt intensywne i na pewno znikną. Również gratuluję strony internetowej, szybko udało się nam znaleźć odpowiedni produkt. Cena jest bardziej niż przystępna. Z masą wyrównującą, klejem do płytek, płytkami i znacznie więcej pracy, nie moglibyśmy zrobić tego taniej. Podsumowując, jesteśmy bardzo zadowoleni i już wzbudziliśmy nowym tarasem duże zainteresowanie wśród naszych przyjaciół i rodziny. Wielkie dzięki, również za uprzejmą wymianę maili”.

Rodzina Krenz, 2 października 2023 r.

Bestsellery WARCO na tarasy:

Praktyczne rozwiązanie dla każdego tarasu

W porównaniu z wieloma innymi materiałami, które są brane pod uwagę jako podłoga na taras, płyty tarasowe WARCO mają decydującą zaletę: w większości przypadków można je układać na dowolnym trwale nośnym podłożu, bez żadnych dodatkowych prac przygotowawczych.

Płyty tarasowe łączą się bezpośrednio podczas montażu, tworząc stabilną nawierzchnię. Wynika to z faktu, że na krawędziach płyt uformowany jest system łączenia na zamek błyskawiczny, który działa jak połączenie na jaskółczy ogon. Płyty WARCO nie są zatem przykręcane ani przyklejane do podłoża. Po prostu kładzie się je na podłożu i w razie potrzeby można je usunąć i ponownie ułożyć w tym samym lub innym miejscu.

Instalacja jest tak prosta, że większość klientów montuje płyty samodzielnie. Wszystko, co jest potrzebne jako narzędzie, to piła tarczowa lub wyrzynarka, za pomocą której można przyciąć płyty krawędziowe lub wyciąć przepusty.

Łatwy montaż

„Ułożyłem dwa tarasy, każdy o powierzchni około 30 m². Łącznie z docinaniem i dopasowywaniem narożników zajęło mi to około 4 godzin na jeden taras, z wieloma przerwami :-). Przy odrobinie zdolności manualnych (trzeba umieć posługiwać się miarką i wyrzynarką) układanie jest naprawdę bardzo łatwe. Płyty doskonale niwelują niewielkie nierówności, a im bardziej równa podłoga, tym lepiej. Woda deszczowa doskonale spływa pod płytkami, a na powierzchni nie tworzą się kałuże. Jestem absolutnie zachwycony - planujemy już kolejny taras”.

Carsten Schmale, 10 grudnia 2017 r.

Plastikowe kratki stabilizujące grunt tworzą idealną podbudowę

Plastikowa kratka stabilizująca grunt WARCO o strukturze plastra miodu – kratka parkingowa

Za pomocą niedrogich plastikowych kratek stabilizujących grunt można, przy niewielkim nakładzie pracy, stworzyć stabilną i przepuszczalną podbudowę dla płyt tarasowych, ułożoną na naturalnym podłożu.

ALLESDICHT zapewnia niezawodne uszczelnienie

25 kg wiadro WARCO AllesDicht w kolorze czarnym – elastyczna gumowa powłoka hydroizolazyjna

ALLESDICHT to idealna hydroizolacja tarasów dachowych lub dachów płaskich. ALLESDICHT jest nakładany w postaci lepkiej i po wyschnięciu tworzy bardzo elastyczną, zwartą gumową powłokę.

Zamknięcie na zamek formowany tworzy stabilne i trwałe połączenie

Nawierzchnia z płyt tarasowych WARCO typu HZ z ukrytym zamkiem

Wszystko, co najlepsze:  wybierając płyty tarasową HZ otrzymujesz klasycznie elegancki wzór fugi w szlachetnych kolorach oraz trwałe połączenie płyt za pomocą zamek ukrytego

Komfortowy i bezpieczny taras

Przytulny taras w jasnych i ciemnych odcieniach szarości został odnowiony przy użyciu płyt WARCO w kolorze jasnego granitu, ze stabilnym zamknięciem w kształcie puzzli.

Nawierzchnie WARCO gwarantują bezpieczną zabawę, odpoczynek oraz przyjemne spędzanie wolnego czasu na tarasie:

 • Podłoga daje przyjemne wrażenie podczas chodzenia boso jak po ściółce leśnej, ale jest odporna na ścieranie. Meble ogrodowe, doniczki lub wysokie obcasy nie pozostawiają żadnych śladów - można też ustawić na niej grill.
 • Dzieci nie marzną w stopy ani w pośladki podczas zabawy i nie doznają urazów.
 • Ich powierzchnia jest antypoślizgowa, co jest ważne dla dzieci i osób starszych: jeśli ktoś upadnie - płyty tarasowe WARCO zapewniają skuteczną ochronę przed urazami spowodowanymi upadkiem.
 • Doskonała izolacja akustyczna zapobiega irytującym odgłosom mebli ogrodowych, samochodzików dla dzieci lub butów z ciężką podeszwą.
 • Psy, koty czy inne zwierzęta domowe uwielbiają bawić się i drzemać na nawierzchniach tarasowych WARCO.

Mikroskopijne pęcherzyki powietrza między granulkami gumy, poduszki powietrzne w drenażu na spodzie płytek i wysoka pojemność cieplna gumy oznaczają, że płyty tarasowe WARCO oferują znacznie lepszą izolację termiczną i pochłaniają ciepło słoneczne znacznie wolniej niż na przykład podłoga ceramiczna, z kamienia naturalnego, WPC lub betonowa.

Pojemność cieplna, czyli ilość energii potrzebna do podniesienia temperatury 1 kg materiału o 1°C, wynosi 1,6 kJ dla gumy i 0,8 kJ dla marmuru. Marmur nagrzewa się więc dwa razy szybciej niż guma. Przewodność cieplna jest również interesująca: polistyren jest doskonałym izolatorem z wartością λ wynoszącą 0,03, podczas gdy wartość λ gumy wynosi 0,16, a marmuru już 2,8.

Trwałe, łatwe w utrzymaniu i odporne na warunki atmosferyczne

Drewniany dom letniskowy otaczają płytki tarasowe WARCO w odcieniu Trawertynu.

Nawierzchnia tarasowa WARCO jest niezwykle trwała, choć jej żywotność zawsze zależy od warunków panujących w miejscu instalacji. Wielu klientów wciąż używa płyt tarasowych zakupionych w 2000 roku.

Z natury podłoga WARCO jest odporna na warunki atmosferyczne i mróz. Po deszczu opady przesiąkają przez przepuszczające wodę płyty na całej ich powierzchni, a taras szybko wysycha. W miarę przepływu, woda zabiera ze sobą drobny brud i w ten sposób przepłukuje podłogę tarasu oferując „efekt samoczyszczenia”.

Większe zabrudzenia są usuwane przy użyciu miotły, węża ogrodowego, myjki wysokociśnieniowej lub odkurzacza. Co więcej, podłoga WARCO jest całkowicie bezobsługowa. Nie jest impregnowana, szlifowana ani malowana.

Tarasy wokół domu - Pierwsza galeria 

Efekty, które przewyższają oczekiwania

„My również szukaliśmy rozwiązania dla naszego starego tarasu (odsłonięty beton kruszywowy) o powierzchni 70 m²! Opis i referencje bardzo nam pomogły, chociaż nadal mieliśmy pewne obawy. Po złożeniu zamówienia dostawa była prawie na czas. Układanie było bardzo łatwe. Poszło znacznie szybciej niż się spodziewaliśmy. Podczas przycinania na wymiar było kilka prób znalezienia odpowiedniego narzędzia. Ostatecznie udało się to zrobić za pomocą wyrzynarki. Każdy, kto widział nasz gotowy projekt, był pod wrażeniem. Podłoga jest bardzo przyjemna i wygodna do chodzenia. Mogę tylko powiedzieć, że to była właściwa decyzja!

Ingolf Lübke, 12. czerwca 2018 r.

Skorzystaj z aplikacji WARCO,                         aby zaplanować swoją podłogę!

Wypróbuj wybraną nawierzchnię podłogową w zaledwie kilku krokach, na miejscu     za pomocą smartfona lub skorzystaj z naszego planera instalacji.

 1. Wybierz odpowiedni produkt i uruchom podgląd.
 2. Zaznacz powierzchnię do ułożenia i wybierz odpowiedni kolor.
 3. Określ liczbę elementów potrzebnych do ułożenia nawierzchni podłogowej za pomocą planera instalacji.

Wybór nawierzchni podłogowej

AR App

Tarasy wokół domu - Druga galeria

Naprawdę godne polecenia

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wybraliśmy płyty tarasowe WARCO do stworzenia naszego tarasu. Wyglądają bardzo dobrze na całej powierzchni, są bardzo dobrze dopasowane do rozmiaru, łatwe do ułożenia przez każdego i stwarzają wspaniałe odczucie podczas chodzenia. Woda deszczowa bardzo szybko przez nie przesiąka. Spotkaliśmy się z bardzo przyjazną obsługą, a dostawa była zrealizowana perfekcyjnie. Dziękujemy!”

Ottfried Rusch, 11 juin 2019 r.

Podłoga tarasowa z prawie niewidocznym łączeniem:

Płyty dla tarasów przydomowych, ogrodowych i dachowych:

Płyty dla tarasów publicznych i komercyjnych:

Nawierzchnie tarasowe dla zadaszonych tarasów i obszarów zewnętrznych:

Płyty dla małych tarasów na związanym podłożu:

Elementy wykończeniowe, instalacyjne, montażowe i uszczelniające:

Doskonałość w porównaniu z innymi pokryciami tarasów pod względem właściwości!

 • Odporne na warunki atmosferyczne i mróz.
 • Wodoprzepuszczalne i szybkoschnące.
 • Antypoślizgowe w warunkach suchych i mokrych.
 • Izolują od ciepła, zimna, wibracji i dźwięku.
 • Łatwe w utrzymaniu dzięki efektowi samoczyszczenia.
 • Prosty montaż w przypadku remontu lub nowej budowy.

Nawierzchnie tarasowe od WARCO - bogaty wybór materiałów, kolorów i formatów

Nowoczesny balkon, otoczony barierką ze stali nierdzewnej został pokryty płytami balkonowymi WARCO w kolorze niebiesko-szarym

W WARCO znajdziesz dokładnie taką nawierzchnię, jaka pasują do Twojego tarasu. Rodzaje, powierzchnie i specyfikacje techniczne nawierzchni tarasowych WARCO są tak różnorodne, jak same tarasy.

W sklepie internetowym każdy rodzaj nawierzchni tarasowej jest szczegółowo opisany i zilustrowany. Charakterystyka i właściwości fizyczne jako wartości referencyjne umożliwiają łatwe porównanie z innymi produktami tarasowymi.

Specjalna usługa, jaką jest wyszukiwarka produktów, pomaga wybrać odpowiednią nawierzchnię na taras.

Formularz i próbka 22 307 13 97 Pytania?