Shop
Komfortowe nawierzchnie podłogowe - Psy
Wygoda i bezpieczeństwo

Maty do hodowli i płyty treningowe dla psów

Rodzina i dwa psy bawią się piłką na zielonych matach WARCO wykonanym z granulatu gumowego. Zabawy i sport z psami, czy to zabawy rodzinne, agility czy trening, najlepiej sprawdzają się na antypoślizgowej, odpornej na warunki atmosferyczne nawierzchni WARCO.

Dla psów naturalna podłoga jest często, choć nie zawsze, najlepsza. W przypadku intensywnego użytkowania, na placu treningowym, w hali sportowej dla psów lub w hodowli, należy jednak znaleźć lepszą podłogę. Nawierzchnie podłogowe WARCO wykonane z granulatu gumowego są idealne do hodowli i szkolenia psów. Tutaj dowiesz się więcej.

 1. Wszystkie zalety w skrócie
 2. Jakie nawierzchnie preferują psy?
 3. Jakie są zalety sportowej podłogi dla psów WARCO?
 4. Całoroczna nawierzchnia na wybiegi i do hodowli psów
 5. Łatwe do ułożenia
 6. Komfortowa nawierzchnia podłogowa dla ludzi i zwierząt

Idealna podłoga

„Super, idealna podłoga do sali treningowej dla psów. Układanie płyt było bardzo szybkie i bezproblemowe. Chodzi się po nich bardzo dobrze, są antypoślizgowe i bardzo dobrze izolują. Psy czują się na tej podłodze bardzo komfortowo.”

Regina Gutberlet, 8 stycznia 2018 r., zamówienie nr dc984731nv

Maty dla psów z granulatu gumowego -  wszystkie zalety w skrócie

Czarny pies leży wygodnie obok miski z wodą na elastycznych płytach WARCO z granulatu gumowego.
 • Przyjemna, przyczepna i przyjazna dla łap powierzchnia.
 • Antypoślizgowe w mokrych i suchych warunkach.
 • Maty dla psów o dobrej przepuszczalności wody do użytku na zewnątrz.
 • Maty treningowe dla psów o słabej przepuszczalności do użytku wewnątrz.
 • Dobrze izolujące przed zimnem i wibracjami oraz tłumiące dźwięki.
 • Nagrzewają się mniej w świetle słonecznym niż beton, płytki czy asfalt.
 • odporne na warunki atmosferyczne i mróz.
 • Nie gniją, nie pękają, nie odpryskują ani nie pleśnieją.
 • Łatwe czyszczenie za pomocą węża ogrodowego lub myjki wysokociśnieniowej.
 • Możliwość samodzielnej instalacji bez specjalistycznej wiedzy.

Nawierzchnie dla psów WARCO są zatem wygodnym, bezpiecznym i praktycznym całorocznym pokryciem podłogowym do psich sportów i hodowli psów, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Jakie nawierzchnie preferują psy?

Łapa dużego psa położona na czerwonej macie do hodowli psów WARCO wykonanej z granulatu gumowego.

W celu porównawczej obserwacji reakcji psów na różne rodzaje podłóg, do wyboru były jednocześnie trzy powierzchnie:

 • trawnik,
 • nawierzchnia betonowa,
 • maty dla psów z granulatu gumowego.

Pod nieobecność opiekunów, do zabawy, obserwowane psy wybierały podłogę z granulatu gumowego. Trawnik znalazł się na drugim miejscu pod względem przychylności czworonogów, a betonowa nawierzchnia była omijana. Skoki i szybkie zwroty występowały prawie wyłącznie na podłożu z granulatu gumowego.

Ta sama grupa obserwacyjna wykazała, że w celu drzemki psy prawie zawsze kładły się na podłodze z granulatu gumowego, a po jej usunięciu wybierały pojedyncze maty z granulatu gumowego losowo rozrzucone na dużym betonowym chodniku.

Najczęściej kupowane nawierzchnie dla psów WARCO:

Jakie są zalety sportowej podłogi dla psów WARCO?

W sali treningowej szkoły dla psów, płyty treningowe WARCO zapewniają elastyczną, komfortową i antypoślizgową powierzchnię treningową w różnych kolorach.

Podłogi sportowe dla psów WARCO składają się z poręcznych płyt, które są trwale połączone ze sobą za pomocą zintegrowanego systemu łączenia i po ułożeniu nie ślizgają się. Jednak płyty można również łatwo zdemontować i ponownie ułożyć w innym miejscu.

Wszystkie produkty WARCO są opracowywane i produkowane w taki sposób, aby miały dokładnie takie właściwości, jakie są im potrzebne. Dla psów „odpowiednie” oznacza, że mogą one łatwo i bezpiecznie poruszać się po podłodze w każdej sytuacji. A podczas leżenia podłoga powinna mieć komfortową temperaturę i być sucha.

Na podłodze sportowej lub na matach treningowych dla psów WARCO, ich łapy i pazury znajdują pewny chwyt nawet podczas bardzo dynamicznych ruchów, takich jak w przypadku treningu Agility. Podłoga antypoślizgowa jest przyczepna i lekko elastyczna. Pazury i łapy psów nie ślizgają się, lecz mają stabilne podparcie - bez ryzyka otarć i urazów.

Całoroczna nawierzchnia na wybiegi i do hodowli psów

Przestronny kojec z wybiegiem dla psów rasy bernardyn został wyposażony w komfortowe, izolujące i przepuszczalne maty do hodowli dla psów WARCO z granulatu gumowego.

Maty dla psów z granulatu gumowego są wysoce przepuszczalne dla wody dzięki sieci niewidocznych mikrokanałów. Pozwala to na szybkie przesiąkanie wody i moczu do podłoża. W rezultacie po deszczu podłoga szybko wysycha i nie tworzą się kłopotliwe kałuże.

Każdy właściciel psa wie, że jeśli przy złej pogodzie psy przebywają na zewnątrz, prowadzi to do zabłocenia podłoża. Buda lub miejsce treningowe wykonane z mat dla psów WARCO pozostanie zawsze czyste i zadbane.

Maty WARCO są również wysoce odporne na działanie czynników atmosferycznych i mrozu. Nie gniją, nie pękają, nie łamią się, nie rozrywają i nie odpryskują. Maty dla psów są wytrzymałe i odporne na obciążenia mechaniczne powodowane przez psy. Obszar dla psów pokryty matami WARCO może być używany przez cały rok i przy każdej pogodzie bez ograniczeń.

Efekt samoczyszczenia ułatwia pielęgnację: drobne cząsteczki brudu są po prostu wypłukiwane przez wodę deszczową przez mikrokanały w płytach.

Czy Twój pies jest bezpieczny?

Psy czują się komfortowo na elastycznej nawierzchni z granulatu gumowego WARCO, dlatego ten rodzaj podłogi jest bardzo dobrze akceptowany jako mata do leżenia i do psich sportów. Maty WARCO chronią psy przed zimnem i wilgocią, chronią łapy i zapewniają ochronę przed upadkiem. 

Nawierzchnie WARCO - łatwe do ułożenia

Montaż czerwonych izolujących od zimna i przepuszczalnych mat dla psów WARCO w przestronnym kojcu dla psów w hodowli. Pies siedzi na matach.

Prawie żadna inna podłoga nie jest tak łatwa do ułożenia jak podłoga WARCO. Dlatego też większość klientów układa ją samodzielnie. Oczywiście można również zlecić jej ułożenie miejscowemu fachowcowi. Nie jest wymagana żadna specjalna wiedza ani przeszkolenie. Prawie każde równe i trwale nośne podłoże, tj. np. beton, asfalt, kostka brukowa, ruszty, kraty lub papa dachowa, nadaje się na podbudowę.

W przypadku gleby, trawnika lub piasku należy wykonać podbudowę za pomocą kratek o strukturze plastra miodu z tworzywa sztucznego (kratki trawnikowe). Jest to o wiele prostsze i tańsze niż wykonanie podbudowy z tłucznia kamiennego i żwiru. Co więcej, warstwa bazowa wykonana z plastikowych kratek stabilizujących grunt jest również trwalsza.

Układanie mat jest niezwykle łatwe i bezpieczne dzięki nieskomplikowanemu systemowi łączenia, zintegrowanemu bezpośrednio w płytach. Dzieje się tak dlatego, że połączenie na zamek formowany, z zębami w kształcie puzzli na brzegach, łączy poszczególne maty dla psów razem, tworząc silnie połączoną i stabilną nawierzchnię.

Maty dla psów z granulatu gumowego WARCO - lepsze od innych nawierzchni podłogowych!

 • na zewnątrz - szybkoschnące, odporne na mróz
 • wewnątrz - powierzchnia zamknięta
 • izolujące od zimna podłogi i słabo się nagrzewające
 • antypoślizgowe, z dobrą przyczepnością i łagodne dla stawów
 • łatwe do ułożenia na dowolnym stabilnym podłożu związanym
 • solidne i trwałe - opłacalna inwestycja

Maty dla psów od WARCO - komfortowa nawierzchnia podłogowa dla ludzi i zwierząt

Królik i czarny pies siedzą na tarasie pokrytym antypoślizgowymi, komfortowymi płytami WARCO, które są odporne na warunki atmosferyczne i izolują przed zimnem.

Nie tylko psy uwielbiają komfort i bezpieczeństwo, które oferują maty WARCO. Również wiele innych zwierząt domowych, takich jak koty czy króliki, czuje się naprawdę komfortowo na tych naturalnie wyglądających płytach.

Ludzie również korzystają z dobroczynnych właściwości tych mat, dlatego też coraz więcej tarasów i balkonów pokrywanych jest wygodnymi płytami WARCO. Zyskają na tym zarówno ludzie, jak i zwierzęta domowe.

Mówiąc o korzyściach: zyskuje również środowisko, ponieważ ślad i emisja dwutlenku węgla płyt WARCO są niekiedy nawet korzystniejsze niż w przypadku tarasów drewnianych!

Nawierzchnie WARCO są dostępne w wielu różnych wariantach do wielu zastosowań i nawet w 60 różnych wzorach kolorystycznych. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Uniwersalne maty dla psów:

Maty dla psów o zwiększonej odporności na ścieranie do sportu i treningu:

Maty do bud i kojców dla psów: 

Akcesoria instalacyjne i montażowe:

Formularz i próbka 22 307 13 97 Pytania?