Shop
Komfortowe nawierzchnie podłogowe -  Schody
 Bezpieczne chodzenie po schodach

Antypoślizgowe pokrycia schodowe na każdą pogodę

Zewnętrzne schody okalające dom pokryte są antypoślizgowym pokryciem WARCO w kolorze jasnego granitu..

Często chodzenie po schodach jest trudne. Stopnie są zbyt śliskie, schody są zbyt strome, zbyt wąskie - lub wszystkie powyższe. Dotyczy to zarówno schodów wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Szczególnie w przypadku schodów zewnętrznych, warunki pogodowe również odgrywają ważną rolę w bezpieczeństwie schodów.

Dzięki dopasowanemu pokryciu schodów WARCO, stopnie stają się antypoślizgowe i bezpieczne - a także zapewniają ochronę przed upadkiem i pochłaniają dźwięki uderzenia!

 1. Wszystkie zalety w skrócie
 2. Pokrycia schodów zewnętrznych
 3. Wystarczy przykleić nowe pokrycie schodów
 4. Pokrycia schodów z granulatu gumowego - trwałe i łatwe w utrzymaniu
 5. Pomysły na zaaranżowanie schodów

Elastyczne pokrycia schodów - wszystkie zalety w skrócie

Schody prowadzące z tarasu do ogrodu zostały wyłożone elastycznymi płytami WARCO w kolorze Caffè latte, które są również mrozoodporne i antypoślizgowe.
 • Przyczepna powierzchnia - antypoślizgowa na mokro i sucho.
 • Przyjemne w dotyku - przyjazne dla bosych stóp.
 • Przepuszczalne dla wody - szybkoschnące, bez tworzenia się kałuż.
 • Dobra ochrona przed upadkiem - zmniejszone ryzyko obrażeń w razie upadku.
 • Izolacja akustyczna - brak hałasu podczas wchodzenia po schodach.
 • Odporne na warunki atmosferyczne - nie gniją, nie pękają, nie odpryskują, nie pleśnieją i nie łuszczą się.
 • Efekt samoczyszczenia - łatwa pielęgncja i niskie koszty utrzymania.
 • Atrakcyjne wzory kolorystyczne - wiele opcji projektowania, wysokiej jakości wygląd podłogi.
 • Praktyczne - łatwe w montażu, nawet na schodach.

Antypoślizgowe pokrycia schodów zewnętrznych i wewnętrznych:

Pokrycia schodów zewnętrznych

Pięknie odnowione schody zewnętrzne z pokryciem antypoślizgowym WARCO w kolorze Jasnego granitu.

Często pojawia się pytanie, w jaki sposób można poprawić bezpieczeństwo podczas korzystania ze schodów. Główne kryteria to pewność ich użytkowania niezależnie od warunków pogodowych oraz łatwość wykonania. Estetyka schodów również odgrywa ważną rolę.

Pokrycie schodów WARCO spełnia te wymagania i nie tylko. Dzięki temu, że jest wyprodukowane z granulatu gumowego wiązanego poliuretanem posiada porowatą, lekko ziarnistą powierzchnię, która jest naturalnie antypoślizgowa, zarówno na mokro, jak i na sucho. Ponadto to pokrycie na schody szybko odprowadza wodę, a jego powierzchnia szybko schnie.

W przypadku potknięcia lub upadku na schodach, pokrycia schodów WARCO zmniejszają ryzyko obrażeń, zapewniając skuteczną ochronę.

Szczególna zaleta: pokrycia schodów WARCO zapobiegają hałasowi uderzeniowemu. Podczas chodzenia po schodach, nawet w twardym obuwiu, nie słychać odgłosu kroków. Co więcej, porycie tłumi wibracje, które mogą występować w przypadku konstrukcji schodów wykonanych z drewna lub metalu.

Wystarczy przykleić nowe pokrycie schodów

Mężczyzna układa płyty WARCO w kolorze Trawertyn na zewnętrznych schodach uszczelnionych czarną powłoką gumową ALLESDICHT.

Pokrycie schodów WARCO można łatwo zainstalować na każdych schodach. Praktyczne płyty są przycinane na wymiar bezpośrednio podczas instalacji i przyklejane do istniejącej powierzchni schodów. W przypadku schodów kratowych, przycięte elementy można również przymocować. Aby uzyskać jednolity wygląd, stopnie i podstopnice powinny być pokryte płytami.

WARCO oferuje dwie alternatywy klejenia. Klej poliuretanowy OP, który jest trwale elastyczny i przylega do prawie każdego podłoża lub ALLESDICHT, jako najlepszy wybór, jeśli schody wymagają długotrwałej ochrony przed wilgocią.

Dzieje się tak, ponieważ ALLESDICHT to grubowarstwowa uszczelniająca masa hydroizolacyjna bez szkodliwych rozpuszczalników, która po nałożeniu szpachelką wysycha, tworząc gumową powłokę o rozszerzalności ponad 200%. Płyty schodowe są po prostu wciskane w mokry ALLESDICHT - i przylegają.

Na koniec, do przedniej krawędzi każdego stopnia przyklejany jest metalowy lub plastikowy profil zabezpieczający krawędź. Chroni to krawędź przed nadmiernym zużyciem i maskuje połączenie między stopniem a podstopnicą.

Pokrycia schodów z granulatu gumowego - trwałe i łatwe w utrzymaniu

Schody wejściowe do domu zostały odnowione przy użyciu elastycznego i antypoślizgowego pokrycia schodów WARCO. Ścieżka do domu jest wykonana z betonowej kostki.

Pokrycia schodów WARCO są łatwe w utrzymaniu, trwałe i oczywiście odporne na warunki atmosferyczne. Upały latem, mrozy zimą, częste zmiany między lodem a odwilżą - te wykładziny schodowe wytrzymują to wszystko bez rozrywania, odpryskiwania czy pękania. Nawet lód i śnieg mają na nie niewielki wpływ, dodatkowo można je posypać solą drogową lub żwirem, aby zapobiec powstawaniu tzw. czarnego lodu.

Małe cząsteczki brudu, takie jak kurz z powietrza, znikają same przy następnym deszczu. Dzieje się tak, ponieważ są one po prostu spłukiwane przez wodę. Większe zabrudzenia można usunąć za pomocą miotły, myjki wysokociśnieniowej lub odkurzacza.

Mrówki zwykle nie osiedlają się pod nawierzchniami WARCO, ponieważ nie zapewniają one ochrony przed opadami atmosferycznymi. Chwasty i mech nie znajdują składników odżywczych w płytach WARCO i dlatego nie rosną na lub w spoinach, jeśli są one prawidłowo używane.

Pomysły na zaaranżowanie schodów

Podsumowując, pokrycia schodów z granulatu gumowego WARCO są zdecydowanie lepsze od innych pokryć!

 • Wytrzymałe, odporne na warunki atmosferyczne i mróz.
 • Izolujące od ciepła, zimna, wibracji oraz dźwięku.
 • Wodoprzepuszczalne i szybkoschnące.
 • Łatwe w utrzymaniu, z efektem samoczyszczenia.
 • Antypoślizgowe na sucho i mokro.
 • Proste w montażu - do nowych konstrukcji i renowacji.

Pokrycie schodów z prawie niewidoczną fugą:

Uniwersalne pokrycia schodów:

Pokrycia do intensywnie użytkowanych schodów:

Cienkie pokrycia schodów wyłącznie do użytku wewnątrz:

Krawężnikowe klinowe i stopnie schodów:

Akcesoria instalacyjne i montażowe:

Formularz i próbka 22 307 13 97 Pytania?