Shop
Komfortowe nawierzchnie podłogowe -  Ścieżki
Chodzenie jak po ściółce leśnej

Bezpieczniejsze chodzenie po prywatnych i publicznych chodnikach

Podjazd i wjazd do garażu został wyłożony płytami chodnikowymi Pro WARCO w kolorze Terakoty , które są przystosowane do ruchu kołowego i dobrze dopasowują się do terenu, nawet jeśli jest on nachylony.

Płyty chodnikowe wykonane z granulatu gumowego mogą być używane do modernizacji ścieżek ogrodowych, osiedlowych, ale także w parku lub w obszarach miejskich: chodniki stają się bardziej estetyczne, bezpieczniejsze, cichsze i przyjazne dla środowiska! Tutaj znajdziesz pomysły i wskazówki dotyczące projektowania ścieżek i podjazdów.

 1. Wszystkie zalety w skrócie
 2. Wytrzymałe, mrozoodporne i antypoślizgowe w każdą pogodę
 3. Ciche chodzenie i jeżdżenie - nawierzchnia, która redukuje hałas i amortyzuje w razie upadku
 4. Czysta i zadbana nawierzchnia WARCO z efektem samoczyszczenia
 5. Renowacja lub budowa nowych ścieżek i dróg dojazdowych 
 6. Przykłady i sugestie - ścieżki i podjazdy
 7. Nawierzchnie podłogowe zrównoważone i przyjazne dla środowiska naturalnego

Po prostu świetne

„Jesteśmy zachwyceni, instalacja jest szybka i łatwa, zapach znika po dwóch dniach, łatwe do czyszczenia, bez ślizgania się. To była dobra decyzja, żeby kupić ten produkt, jest wart swojej ceny. Bardzo miła obsługa przez telefon.”

Reinhard Lemke, 27 listopada 2019 r., zamówienie nr dn236033nv

Płyty chodnikowe - wszystkie zalety w skrócie

 • Porowate i antypoślizgowe zarówno na sucho, jak i na mokro.
 • Zapewniają dobrą przepuszczalność wody, otwarte na infiltrację i szybkoschnące. Na ich powierzchni nie tworzą się kałuże.
 • Ochrona przed upadkiem zapobiegająca urazom.
 • Doskonała izolacja akustyczna tłumiąca odgłosy kroków i kółek.
 • Odporne na warunki atmosferyczne i mróz przez wiele lat.
 • Samoczyszczące, mogą być również czyszczone mechanicznie za pomocą myjki wysokociśnieniowej lub wężem ogrodowym.
 • Bez mocowania do podłoża, instalacja bez specjalnych umiejętności technicznych.
 • Naturalna kolorystyka - elegancka podłoga wysokiej jakości.
 • Elastyczne kostki są kompatybilne z betonowymi kostkami typu BEHATON.
 • Samochody osobowe i dostawcze, rowery i skutery, wózki inwalidzkie i chodziki poruszają się bezpiecznie po nawierzchniach z granulatu gumowego.

Odporne na warunki atmosferyczne - mrozoodporne - antypoślizgowe

Szare płyty WARCO z granulatu gumowego, antypoślizgowe i odporne na warunki atmosferyczne, zostały ułożone na ścieżce ogrodowej prowadzącej do wejścia, wzdłuż ściany domu.

Płyty chodnikowe, kostki chodnikowe i elastyczne krawężniki WARCO są wykonane z granulatu gumowego wiązanego poliuretanem - szczególnie korzystnego materiału na nawierzchnie podłogowe. Wynika to z faktu, że podłoga jest lekko elastyczna, ale z otwartymi porami i przepuszcza wodę, a jej drobnoziarnista powierzchnia jest antypoślizgowa.

Po podjeździe lub ścieżce wykonanej z płyt WARCO chodzi się bardzo przyjemnie, podobnie jak po ściółce leśnej. W każdych warunkach pogodowych (mokrych lub suchych) antypoślizgowa nawierzchnia ma dobrą przyczepność. Po podjeździe z płyt chodnikowych TZ można jeździć samochodem osobowym, a elastyczna kostka nadaje się również do samochodów ciężarowych, a więc również dla osiedlowych dróg dojazdowych. Po nawierzchni można również bezpiecznie chodzić w butach na obcasach - bez ryzyka zaklinowania się, zapadnięcia lub przewrócenia się.

Wszystkie kostki i płyty chodnikowe WARCO są oczywiście odporne na warunki atmosferyczne. Ciepło w lecie, zimno w zimie, częste zmiany między mrozem a odwilżą - podłoga WARCO może wytrzymać to wszystko bez rozrywania, pękania czy łamania. 

Najczęściej kupowane nawierzchnie chodnikowe WARCO:

Ciche chodzenie i jeżdżenie - nawierzchnia, która redukuje hałas i amortyzuje w razie upadku

Zakrzywiony kształt przepuszczalnej dla wody ścieżki ogrodowej z płyt chodnikowych WARCO pasuje do nowo zaprojektowanego ogrodu.

Stukot obcasów na asfalcie lub betonowym chodniku jest często uciążliwy szczególnie w czasie odpoczynku. Jeszcze bardziej irytujący jest odgłos walizki na kółkach ciągniętej po płytach chodnikowych.

Dzięki specjalnym właściwościom kostek i płyt chodnikowych z granulatu gumowego, podczas chodzenia lub toczenia praktycznie nie słychać hałasu, a wibracje są skutecznie tłumione. To dlatego po podłodze WARCO można bardzo cicho chodzić w obuwiu wszelkiego rodzaju. Rolki, deskorolki, samochody dziecięce, wózki sklepowe i hulajnogi również poruszają się po nich niemal bezgłośnie.

Upadki są główną przyczyną wypadków w gospodarstwach domowych. Ryzyko obrażeń jest szczególnie wysokie na gładkich, twardych powierzchniach podłogowych, tj. glazura, malowane lub mokre drewno, sztuczny kamień lub polerowany granit.

Dzięki płytom chodnikowym z granulatu gumowego można zmienić niebezpieczną ścieżkę w bezpieczną. Po pierwsze, chropowate płyty są antypoślizgowe, po drugie zapewniają sprawdzoną ochronę w razie upadku.

Czysta i zadbana nawierzchnia WARCO z efektem samoczyszczenia

Kwadratowe płyty chodnikowe WARCO w kolorze Caffè latte z granulatu EPDM zostały wykorzystane do stworzenia zakrzywionej ścieżki w ogrodzie.

Nie ma drugiej szansy na zrobienie pierwszego wrażenia. Właśnie dlatego podjazd i ścieżka do drzwi wejściowych są wizytówką domu. Są to obszary, które są używane przez cały rok, niezależnie od pogody. Zatem płyty chodnikowe - stanowiące typowe zastosowanie dla nawierzchni z granulatu gumowego - muszą być bezpieczne do chodzenia, nawet gdy są mokre i śliskie.

Jednak ścieżka powinna dobrze wyglądać, nie tylko gdy jest nowa, ale także w dłuższej perspektywie powinna być estetyczna, trwała i łatwa w utrzymaniu. Podłoga z granulatu gumowego WARCO pozostaje piękna przez długi czas przy niewielkich nakładach pielęgnacyjnych. Lekkie zabrudzenia są usuwane przy następnych opadach deszczu dzięki efektowi samoczyszczenia. Silne zabrudzenia można usunąć za pomocą węża ogrodowego, miotły, myjki ciśnieniowej lub zamiatarki.

Mrówki i myszy zwykle nie osiedlają się pod podłogami WARCO, ponieważ przepuszczalna nawierzchnia nie zapewnia ochrony przed opadami atmosferycznymi. Chwasty i mech nie znajdują składników odżywczych w płytach WARCO i dlatego nie rosną na nich, ani w spoinach pomiędzy, jeśli płyty są odpowiednio pielęgnowane.

Renowacja lub budowa nowych ścieżek i dróg dojazdowych 

Mężczyzna układa kratkami stabilizującymi grunt WARCO o strukturze plastra miodu na podjeździe w ogrodzie.

Płyty chodnikowe i elastyczne kostki WARCO są montowane w sposób pływający, tzn. układane tylko na warstwie nośnej, bez przykręcania czy klejenia do niej. Instalacja jest tak prosta, że większość klientów wykonuje ją samodzielnie.

Podczas renowacji ścieżek lub obszarów wejściowych, istniejące, równe i nośne podłoże, np. płyty z betonu płukanego, asfalt lub kostki betonowe, jest bezpośrednio pokrywane płytami WARCO - często bez żadnych dalszych prac przygotowawczych!

W przypadku nowo wybudowanej ścieżki ogrodowej, alejki w parku lub podjazdu z miejscami parkingowymi zaleca się wykonanie podbudowy z kratek stabilizujących grunt, która ma szereg zalet:

 • Nakład pracy jest znacznie mniejszy niż w przypadku podłoża żwirowego.
 • Płyty WARCO leżą znacznie lepiej na kratach niż bezpośrednio na żwirze lub piasku.
 • Powierzchnia pozostaje otwarta na infiltrację - opady przesączają się przez płyty WARCO bezpośrednio do podłoża - bez dodatkowego drenażu!

Plastikowe kratki stabilizujące grunt mają nośność do 400 t/m²!

Produkty uzupełniające do płyt chodnikowych i kostek brukowych z granulatu gumowego:

Przykłady i sugestie - ścieżki i podjazdy

Zielona ścieżka biegnąca przez szkółkę prowadzi do szklarni. Zielone płyty chodnikowe WARCO są otoczone rabatami z roślinami.
Tworzenie ścieżek z płyt chodnikowych lub elastycznych kostek

Zaprojektuj zakrzywioną ścieżkę ogrodową w ekologiczny sposób. Wygląda to znacznie ładniej niż zwykła, prosta ścieżka, tworzy przestrzeń dla nowych perspektyw i stanowi dodatkową ozdobę w ogrodzie!

Elastyczne kostki chodnikowe o grubości 43 mm są popularne na wielofunkcyjnych podjazdach, drogach dojazdowych, placach zabaw, chodnikach, wiatach garażowych i miejscach parkingowych. Gumowe kostki są w pełni przejezdne, nawet w przypadku ciężarówek. Tłumią hałas strukturalny i powstający przy przejeżdżaniu oraz zapewniają amortyzację w razie upadku.

Podjazd + wejście + weranda - wielofunkcyjny dziedziniec

W tym przypadku klient wyłożył cały dziedziniec swojego gospodarstwa winiarskiego płytami chodnikowymi WARCO. Można tu nie tylko parkować i jeździć samochodem, ale także imprezować, pracować i bawić się. Powierzchnia ta służy również jako dojście do domu. Płyty WARCO o naturalnym wyglądzie pokrywają starzejącą się betonową powierzchnię dziedzińca. Nawierzchnia WARCO jest łatwa do utrzymania w czystości, izoluje od zimna i dźwięków uderzeniowych oraz zapewnia ochronę przed i wrazie upadku.

Nawierzchnia podłogowa jako ochrona dla opon

Dla wielu właścicieli zabytkowych pojazdów lub pojazdów kolekcjonerskich, które są zaparkowane w jednym miejscu przez długi czas, uszkodzenie opon jest kosztowną niedogodnością. Oczywiście możliwe jest zamontowanie tak zwanych ochraniaczy na opony. Jednak o wiele łatwiejszym i praktyczniejszym rozwiązaniem jest wykonanie całej powierzchni za pomocą elastycznych płyt WARCO chroniących opony.

Sposób na bezchwastowy chodnik wokół domu

Sprytnie zrobione! Chodnik wokół domu jednorodzinnego został lekko podniesiony, uformowany jako platforma, wyłożony zieloną kostką elastyczną i otoczony niskimi krawężnikami z granulatu gumowego. Aby trawnik był łatwy do koszenia i nie wrastał w chodnik, ułożono przed nim pas płyt z granulatu gumowego.

Nawierzchnie podłogowe WARCO - zrównoważone i przyjazne dla środowiska naturalnego

Produkty WARCO są wykonane z granulatu gumowego wiązanego poliuretanem, głównie SBR lub EPDM. SBR pozyskuje się ze zużytych opon samochodowych. Jest to zatem rzeczywisty proces recyklingu, guma oponiarska otrzymuje drugie życie i może być ponownie używana przez wiele lat.

WARCO zaopatruje się w granulaty gumowe i spoiwa tylko u wiodących producentów z Niemiec, Francji i Szwajcarii - nie z Chin.

Naturalnie, nawierzchnie podłogowe WARCO są nieszkodliwe dla zdrowia. Nie stanowią one żadnego zagrożenia dla wód gruntowych - wręcz przeciwnie chronią je! Są one otwarte na infiltrację i opady w sposób naturalny przesączają się do ziemi.

Po zakończeniu okresu użytkowania płyty mogą być bez problemu utylizowane lub poddane obróbce termicznej - a także wykorzystywane jako maty ochronne w budynkach lub do tłumienia drgań.

Podsumowując, płyty chodnikowe i elastyczne kostki z granulatu gumowego WARCO są zdecydowanie lepsze od innych nawierzchni!

 • Wytrzymałe, odporne na warunki atmosferyczne i mróz.
 • Izolujące od ciepła, zimna, wibracji oraz dźwięku.
 • Wodoprzepuszczalne i szybkoschnące.
 • Łatwe w utrzymaniu, z efektem samoczyszczenia.
 • Antypoślizgowe na sucho i mokro.
 • Proste w montażu - do nowych konstrukcji i renowacji.

Kostki chodnikowe i maty chodnikowe we wzór kostki:

Uniwersalne płyty chodnikowe:

Nawierzchnie dla często uczęszczanych chodników:

Rampy krawężnikowe, krawężniki i stopnie schodów:

Akcesoria montażowe i instalacyjne:

Formularz i próbka 22 307 13 97 Pytania?