Komfortowe nawierzchnie podłogowe - Psy
Wygoda i bezpieczeństwo

Maty do hodowli i płyty treningowe dla psów

Dla psów naturalna podłoga jest często, choć nie zawsze, najlepsza. W przypadku intensywnego użytkowania, na placu treningowym, w hali sportowej dla psów lub w hodowli, należy jednak poszukać innego rozwiązania. Nawierzchnie podłogowe WARCO wykonane z granulatu gumowego są idealne do hodowli i szkolenia psów. O tym wszystkim można przeczytać tutaj.

 1. Zalety w skrócie
 2. Jakie nawierzchnie preferują psy?
 3. Dlaczego podłoga sportowa dla psów WARCO jest tak dobra?
 4. Korzystny i zdrowy odpoczynek
 5. Odporne na warunki atmosferyczne na wybiegu i w hodowli
 6. Naprawdę łatwe do ułożenia
 7. Komfortowa nawierzchnia podłogowa dla ludzi i zwierząt

Przejdź do sklepu

Maty dla psów WARCO -  zalety w skrócie

Maty dla psów WARCO mają lekko chropowatą powierzchnię, która jest bardzo przyjemna w dotyku i pozostaje antypoślizgowa zarówno w warunkach suchych jak i mokrych. WARCO produkuje maty do hodowli dobrze przepuszczające wodę, z powierzchnią o otwartych porach oraz płyty sportowe dla psów z raczej zamkniętą, słabo przepuszczającą wodę powierzchnią.

W obu przypadkach psy czują się tak samo dobrze podczas odpoczynku i drzemki, jak i podczas ćwiczeń Agility z szybkimi i precyzyjnymi zmianami kierunku.

Powierzchnia do leżenia wykonana z mat WARCO dobrze izoluje od zimna odgruntowego i nie nagrzewa się tak szybko i mocno w bezpośrednim świetle słonecznym, jak podłoga z betonu, ceramiki lub asfaltu. Oczywiście nawierzchnia z płyt WARCO jest odporna na warunki atmosferyczne i mróz, nie gnije, nie pęka, nie odpryskuje i nie pleśnieje. Nie wymaga konserwacji i jest łatwa do utrzymania w czystości.

Płyty dla psów WARCO są zatem wygodną, bezpieczną i całoroczną nawierzchnią do uprawiania sportów z psami lub trzymania psów, zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz.

Korzyści dla psa
Psy czują się komfortowo na elastycznej nawierzchni podłogowej WARCO. Sprawdza się idealnie jako mata do leżenia i do zabawy.
Korzyści dla właściciela
Nawierzchnia podłogowa WARCO chroni psa. Izoluje przed zimnem i wilgocią oraz może zapobiegać przegrzaniu. Chroni łapy psa i zapewnia ochronę przed upadkiem.
Korzyści dla zdrowia
Nawierzchnia podłogowa WARCO nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi i psów. Maty na plac zabaw i podłogi dla psów są wykonane z tych samych materiałów.

Jakie nawierzchnie preferują psy?

W celu porównawczej obserwacji reakcji psów na różne rodzaje podłóg, do wyboru były jednocześnie trzy powierzchnie o podobnych parametrach:

 • trawnik,
 • betonowy chodnik,
 • płyty z granulatu gumowego WARCO.

Pod nieobecność opiekunów, do zabaw i wygłupów, obserwowane psy wybierały podłogę z granulatu gumowego. Trawnik znalazł się na drugim miejscu pod względem przychylności psa, a betonowe chodniki były omijane. Skoki i szybkie zwroty występowały prawie wyłącznie na podłożu z granulatu gumowego.

Ta sama grupa obserwacyjna wykazała, że psy prawie zawsze kładły się na podłodze z granulatu gumowego w celu drzemki i wybierały pojedyncze płyty z granulatu gumowego losowo rozrzucone na powierzchni chodnika betonowego.

Podobne spostrzeżenia zostały potwierdzone przez właścicieli i trenerów psów.

Dlaczego podłoga sportowa dla psów WARCO jest tak dobra?

Podłoga sportowa dla psów WARCO składa się z poręcznych płyt, które są trwale połączone ze sobą za pomocą zintegrowanego systemu łączenia i po ułożeniu nie ślizgają się. Płyty są wytwarzane w metalowych formach z mieszanki zmielonej gumy i środka wiążącego.

Poprzez dobór odpowiednich parametrów produkcyjnych WARCO może dostosować właściwości gotowych płyt w szerokim zakresie, aby wyprodukować dokładnie taką nawierzchnię, jaka jest potrzebna. Dla psów „w sam raz” oznacza, że mogą one dobrze i bezpiecznie poruszać się po podłodze w każdej sytuacji. A podczas leżenia podłoga powinna mieć umiarkowaną temperaturę i być przyjemnie sucha.

Na podłodze sportowej lub na matach dla psów WARCO, ich łapy i pazury znajdują pewny chwyt nawet podczas bardzo dynamicznych ruchów, takich jak w przypadku treningu Agility. Podłoga antypoślizgowa jest przyczepna i lekko elastyczna. Pazury i łapy psów nie ślizgają się, lecz mogą się doskonale podpierać - bez ryzyka otarć i urazów.

Płyty treningowe dla psów Pro

Elastyczna płyta treningowa dla psów Pro BZ od WARCO, w kolorze czerwonym i formacie 500 x 500 x 18 mm.
 • idealne dla aktywnych psów
 • 6 formatów w 20 kolorach
 • solidne i trwałe
 • nie wymagające konserwacji
 • łatwe do czyszczenia
 • również do użytku mobilnego

Maty do leżenia i maty do budy - korzystny i zdrowy odpoczynek

Psy spędzają większą część dnia leżąc lub drzemiąc; w domu lubią leżeć na psim materacu lub kanapie. W schronisku, hodowli, u hodowcy czy tresera psów, kanapa i materac dla psa często nie są możliwe i praktyczne. Natomiast na zimnej kamiennej podłodze lub na kafelkach leżenie prędzej czy później prowadzi do chorób reumatycznych i bólów stawów.

Maty dla psów i maty do leżenia dla psów WARCO są idealnym środkiem zaradczym, ponieważ dobrze izolujące maty z granulatu gumowego w mgnieniu oka zamieniają każdą podłogę w idealne miejsce do leżenia i odpoczynku dla czworonogów. Mogą być stosowane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Maty dla psów to coś więcej niż tylko przyjemna powierzchnia do leżenia, są one solidne i trwałe, a w ostateczności nawet odporne na gryzienie. Zintegrowany system mocowania trzyma się tak dobrze, że psy nie są w stanie podnieść, ani wyciągnąć maty pazurami lub pyskiem.

Nawierzchnia z mat jest łatwa do utrzymania w czystości i może być myta przy użyciu standardowych domowych środków czyszczących, a w razie potrzeby można ją również zdezynfekować.

Maty do hodowli psów

Mata do hodowli psów HZ od WARCO, jest dostępna w dwóch grubościach 30 i 40 mm, z zamknięciem na zamek ukryty.
 • dobra izolacja termiczna
 • przepuszczalność wody i szybkie schnięcie
 • brak kryjówek dla pcheł i kleszczy
 • łatwe do czyszczenia
 • nieszkodliwe dla zdrowia
 • do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz

Maty zewnętrzne dla psów - odporne na warunki atmosferyczne na wybiegu i w hodowli

Maty dla psów wykonane z granulatu gumowego są przepuszczalne dla wody dzięki sieci niewidocznych mikrokanałów. Woda i mocz szybko przesączają się przez te kanały z powierzchni płyt do podłoża. Dzięki temu po deszczu nawierzchnia szybko wysycha i nie tworzą się kałuże.

Każdy właściciel psa wie: jeśli przy złej pogodzie psy przebywają na zewnątrz, prowadzi to do zabłocenia podłoża. Buda lub miejsce treningowe wykonane z mat dla psów WARCO pozostanie zawsze czyste i zadbane.

Wreszcie maty WARCO są odporne na działanie czynników atmosferycznych i mrozu. Nie gniją, nie rozkładają się, nie łamią się, nie rozrywają i nie odpryskują. Maty dla psów WARCO wytrzymują intensywne obciążenia mechaniczne. Teren zewnętrzny dla psów z nich wykonany może być używany przez cały rok i przy każdej pogodzie bez ograniczeń.

Efekt samoczyszczenia ułatwia konserwację: drobne cząsteczki brudu są po prostu wypłukiwane przez wodę deszczową przez mikrokanały w płytach.

Idealna podłoga

„Super, idealna podłoga do sali treningowej dla psów. Układanie płyt było bardzo szybkie i bezproblemowe. Chodzi się po nich bardzo dobrze, są antypoślizgowe i bardzo dobrze izolują. Psy czują się na tej podłodze bardzo komfortowo.”

Regina Gutberlet, 8 stycznia 2018, zamówienie nr dc984731nv

Maty i płyty sportowe dla psów - naprawdę łatwe do ułożenia

Prawie żadna podłoga nie jest tak łatwa do ułożenia jak podłoga WARCO. Dlatego też większość klientów układa ją samodzielnie. Oczywiście można również zlecić jej ułożenie miejscowemu fachowcowi. Nie jest wymagana żadna specjalna wiedza ani przeszkolenie.

Prawie każde równe i trwale nośne podłoże, tj. np. beton, asfalt, kostka brukowa, ruszty, kraty lub papa dachowa, nadaje się na podbudowę.

W przypadku gleby, trawnika lub piasku należy wykonać podbudowę za pomocą kratek o strukturze plastra miodu z tworzywa sztucznego (kratki trawnikowe). Jest to o wiele łatwiejsze i tańsze niż wykonanie podbudowy z tłucznia kamiennego i żwiru. Co więcej, warstwa bazowa wykonana z plastikowych kratek stabilizujących grunt jest znacznie bardziej wytrzymała.

Układanie płyt jest niezwykle łatwe i bezpieczne dzięki nieskomplikowanemu systemowi połączeń, zintegrowanemu bezpośrednio w nich. Dzieje się tak dlatego, że połączenie na zamek, z zębami w kształcie puzzli na brzegach, łączy poszczególne maty dla psów razem, tworząc silnie połączoną i o stabilnej pozycji nawierzchnię.

Sztuczna trawa

Nawierzchnia z mat dla psów HZ od WARCO z trawą syntetyczną i wbudowanym zamknięciem na zamkiem ukryty w kolorze zielonym.
 • naturalny wygląd
 • niewidoczne na powierzchni spoiny
 • idealna na turnieje i pokazy
 • szybki montaż i demontaż
 • do użytku wewnętrznego i zewnętrznego

Maty dla psów z granulatu gumowego WARCO - lepsze od innych nawierzchni podłogowych!

 • na zewnątrz - szybkoschnące, odporne na mróz
 • wewnątrz - powierzchnia zamknięta
 • chroniące przed zimnem i słabo się nagrzewające
 • o dobrej przyczepności, antypoślizgowe i łagodne dla stawów
 • łatwe do układania na każdym związanym podłożu
 • opłacalna inwestycja - solidne i trwałe

Maty dla psów od WARCO - komfortowa nawierzchnia podłogowa dla ludzi i zwierząt

Nie tylko psy kochają komfort i bezpieczeństwo mat dla psów WARCO. Również wiele innych zwierząt domowych, takich jak koty czy króliki, czuje się naprawdę komfortowo na naturalnie wyglądających płytach.

Ludzie korzystają również z dobroczynnych właściwości tych mat, dlatego też coraz więcej tarasów i balkonów pokrywanych jest wygodnymi płytami WARCO. Korzystają na tym zarówno ludzie, jak i zwierzęta domowe.

Z pewnością pomaga w tym fakt, że nawierzchnie WARCO są dostępne w wielu różnych typach i wariantach oraz w aż 60 różnych wzorach kolorystycznych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!


Przejdź do sklepu

Zamów próbkę 22 307 13 97 Pytania?