Shop
Komfortowe nawierzchnie podłogowe Przycinanie płyt z granulatu
Łatwe i precyzyjne cięcie

Łatwe cięcie nawierzchni podłogowych WARCO z granulatu gumowego

Podczas układania mat amortyzujących oraz innych płyt podłogowych z granulatu gumowego wiązanego poliuretanem dochodzi do momentu, w którym płyty należy przyciąć. Może to być cięcie proste, wykonane w celu zniwelowania wystającego poza powierzchnię kawałka płyty, albo nacięcie lub wycięcie w celu utworzenia miejsca dla barierki.

Zasadniczo maty chroniące przed upadkiem z wysokości lub inne płyty z granulatu gumowego mogą być obrabiane w podobny sposób jak drewno lite. Można je precyzyjnie piłować, wykonywać cięcia ukośne, wiercić w nich, a nawet frezować. Przy pomocy odpowiednich narzędzi można je przyciąć szybko, łatwo i co najważniejsze, w bezpieczny sposób.

Wystarczy ostry nóż lub odpowiednia piła, aby móc przyciąć precyzyjnie nawierzchnię

Płyty tarasowe WARCO mogą być precyzyjnie przycinane na wymiar, aby dopasować się do ścian o nieregularnych kształtach.

Wbrew pozorom, nie trzeba być ekspertem ani doświadczonym rzemieślnikiem, aby móc precyzyjnie przyciąć płyty z granulatu gumowego, np. płyty amortyzujące, balkonowe lub tarasowe.

Z reguły wystarczy ostry nóż lub piła z odpowiednim brzeszczotem. Kluczem jest dokładny pomiar i opracowanie dobrego planu układania, zgodnie z którym praca nie powinna być uciążliwa i stwarzać większych kłopotów.

W przypadku bardziej skomplikowanych cięć, np. dokładnego dopasowania do ściany z kamienia naturalnego, pomocne jest wykonanie najpierw szablonu z kartonu, a następnie przeniesienie go na płytę z granulatu.

Nieodpowiednimi narzędziami do cięcia mat amortyzujących są tarcza tnąca lub strunowa piła do metalu, przecinak do płytek itp.

Kilka praktycznych wskazówek dotyczących cięcia mat amortyzujących i płyt z granulatu gumowego

 Jak przyciąć płyty na krawędź powierzchni?

Schemat symetrycznego układania płyt WARCO z ukrytym zamkiem. Aby ułożyć płyty na powierzchni tarasu tak, aby krawędzie były symetryczne. W każdym rzędzie należy przeciąć jedną płytę na pół, następnie rozpocząć rząd od połówki płyty i zakończyć drugą połówką.

Z reguły wymiary powierzchni, na których układane są maty amortyzujące, płyty tarasowe lub inne nawierzchnie WARCO, powodują konieczność przycięcia płyt w obszarze krawędzi.

Szczególnie pożądana jest symetryczność, gdy krawędź obszaru jest równo przycięta, tzn. pierwsza płyta w rzędzie jest tej samej wielkości, co ostatnia płyta z tego rzędu.

Ten atrakcyjny wzór układania można uzyskać w prosty sposób, przecinając jedną płytę w rzędzie na pół. Następnie rozpoczynamy rząd od jednej połowy płyty, a drugą połowę umieszczamy na końcu. Jeśli wielkość powierzchni nie pasuje, to płyta nie jest przecinana na pół, ale wycinana jest jej środkowa część, dzięki czemu powstają dwa kawałki krawędzi o tej samej wielkości.