Shop

Płytka gumowa klik CZ "Caffè latte"

32,50 zł / Sztuka
  • plus koszty wysyłki

    /
  • Dostawa za około

    7-14 dni
  • 347,22 zł / 10,68 Sztuka / m²
  • (1,66 kg /  Sztuka)

EAN: 4251469337329 | Artykuł nr: 3732

Płytka gumowa klik to elegancki wybór dla balkonów, tarasów i dachów, gdzie nowoczesny wygląd łączy się z niezawodną funkcjonalnością. Dzięki praktycznemu formatowi 30,6×30,6 cm i grubości 2 lub 3 cm sprawdzi się zarówno na mniejszych przestrzeniach, jak i w większych projektach zewnętrznych.

Niemal bezfugowa powierzchnia. Wzór układania wygląda praktycznie na pozbawiony fug. Precyzyjnie przycięte łączenie typu puzzle, bez fazowanych krawędzi, zapewnia idealne dopasowanie elementów. Po ułożeniu płytki i ich ząbki łączeniowe stają się niemal niewidoczne, tworząc jednolitą powierzchnię wyglądającą jak odlana w całości.

Łatwy montaż. Płytki układa się w systemie pływającym – bez śrub i kleju – bezpośrednio na równej i nośnej powierzchni. Dokładny system łączeń zapewnia stabilną i trwałą nawierzchnię. Docinanie brzegów jest proste i możliwe przy użyciu wyrzynarki lub piły tarczowej.

Komfort & bezpieczeństwo. Powierzchnia jest antypoślizgowa i zapewnia bezpieczne użytkowanie także w warunkach mokrych. Elastyczna struktura skutecznie redukuje hałas kroków i uderzeń, zapewniając komfortowe i przyjazne dla stawów użytkowanie. Chodzenie boso jest przyjemne i bezpieczne.

Łatwa pielęgnacja & szybkie schnięcie. Woda deszczowa szybko odpływa przez przepuszczalną strukturę, dzięki czemu powierzchnia szybko wysycha. Drobne zanieczyszczenia spłukiwane są naturalnie, a większe można łatwo usunąć szczotką, wężem lub myjką ciśnieniową. Nie jest wymagana dodatkowa konserwacja, taka jak impregnacja czy malowanie.

Odporne & trwałe. Płytki gumowe klik są odporne na mróz i warunki atmosferyczne, zaprojektowane do całorocznego użytkowania. W porównaniu z materiałami alternatywnymi, takimi jak kamień, ceramika czy drewno, oznaki starzenia są minimalne. Nawierzchnia pozostaje atrakcyjna i w pełni funkcjonalna przez wiele lat.

Dzięki nowoczesnemu designowi, solidnej konstrukcji i łatwej pielęgnacji płytki gumowe klik to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących niemal bezfugowej i trwałej powierzchni na balkon lub taras.

Typ produktu – Cechy CZ (Połączenie typu puzzle | 30 x 30 cm kalibrowany | Precyzyjnie przycięte krawędzie | Płaski profil drenażowy od spodu)
Oblicz ilość, cenę i rabat
0

Najważniejsze cechy produktu

Charakterystyka

Odporny na blaknięcie i promieniowanie UV

Powierzchnia z granulatu gumowego EPDM jest trwała kolorystycznie i długoterminowo odporna na promieniowanie UV (słońce).

Toksykologicznie bezpieczny

Brak niedopuszczalnej emisji substancji szkodliwych, początkowy zapach gumy zanika z czasem.

Do wnętrz i na zewnątrz

Odporny na warunki atmosferyczne i mróz. Uniwersalne zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz.

Cfl-s1

Reakcja na ogień zgodnie z EN 13501-1: Cfl-s1 Ograniczony udział w pożarze – Niska emisja dymu

Odpowiedni do wody chlorowanej

Dobra odporność na wodę chlorowaną, środki czyszczące zawierające chlor i wodę basenową.

Szczegóły produktu – Materiał i struktura

Wartości odniesienia

Jak obliczyć, ile płyt potrzebuję na swoją powierzchnię?

Aby obliczyć, ile płyt potrzebujesz do swojego projektu, skorzystaj z bezpłatnego planera układania dostępnego w sklepie internetowym. To narzędzie znajduje się bezpośrednio na stronie produktu – pod ceną i wyborem ilości. Kliknij „Zaplanuj układanie”, a planer otworzy się automatycznie w przeglądarce – bez konieczności rejestracji lub instalacji.

Wprowadź wymiary powierzchni, na przykład długość i szerokość w metrach. Planer automatycznie obliczy całkowitą liczbę potrzebnych płyt, uwzględniając także realny zapas na docinki. Dodatkowo wyświetli propozycję wzoru ułożenia dostosowaną do wybranego produktu. Narzędzie jest proste w obsłudze, precyzyjne i doskonale sprawdza się przy planowaniu zapotrzebowania na materiał.

Jak odporne na warunki atmosferyczne są nawierzchnie WARCO?

Wszystkie płyty WARCO przeznaczone do użytku na zewnątrz są trwale odporne na warunki atmosferyczne i wyjątkowo wytrzymałe. Nie gniją, nie pleśnieją i nie odklejają się od podłoża, ponieważ układa się je bez użycia kleju. Nawet przy mrozie lub silnym nasłonecznieniu nie pękają ani się nie łamią.

Podobnie jak drewno i inne materiały, płyty z granulatu gumowego mogą wykazywać niewielkie zmiany wymiarów. Na skutek wahań temperatury lub czasowego wchłaniania wilgoci materiał może się nieznacznie rozszerzać lub kurczyć – to naturalny i odwracalny proces.

Dzięki porowatej strukturze płyty WARCO są przepuszczalne dla wody. Woda deszczowa może równomiernie wsiąkać przez ich powierzchnię, co zapobiega powstawaniu kałuż. Woda opadowa jest odprowadzana przez zintegrowany system drenażu pod płytami lub naturalnie wsiąka w grunt. Dzięki temu nawierzchnia pozostaje użytkowa nawet podczas deszczu i szybko wysycha.

Płyty WARCO mają również antypoślizgową powierzchnię, która zapewnia bezpieczne użytkowanie nawet na mokro. Nie wymagają dodatkowej ochrony – są trwałe, łatwe w pielęgnacji i idealnie nadają się do długotrwałego stosowania na zewnątrz.

Czy mogę samodzielnie układać płyty WARCO?

Tak, to standardowa praktyka. Zdecydowana większość naszych klientów – prywatnych, komunalnych czy firmowych – układa dostarczone płyty WARCO samodzielnie lub z własnym personelem. Montaż jest prosty i nie wymaga specjalistycznej wiedzy; tylko montaż obniżonej krawędzi w betonowym fundamencie z podparciem wymaga nieco więcej umiejętności rzemieślniczych. Cięcie elementów i układanie ich na odpowiednim podłożu nie stanowi wyzwania, a wszystkie istotne informacje znajdziesz w sekcji Porady Techniczne – FAQ na naszej stronie.

Czym różni się połączenie typu puzzle, łączniki kołkowe i ukryte połączenie puzzle?

WARCO oferuje różne systemy łączenia płyt gumowych, które różnią się konstrukcją, sposobem montażu i wyglądem powierzchni po ułożeniu. Oto najważniejsze cechy każdego z nich:

Połączenie typu puzzle (widoczne)

W tym systemie krawędzie płyt mają profil przypominający klasyczne puzzle lub grzybkowe wypustki. Podczas układania zęby sąsiadujących płyt zazębiają się ze sobą, tworząc ciągłe, stabilne połączenie na całej wysokości płyty.

Profil może być wykonany bezpośrednio w procesie prasowania lub precyzyjnie wycięty po utwardzeniu materiału. Widoczność wzoru zależy od wykończenia krawędzi (np. z fazą lub bez) oraz koloru powierzchni.

Symetryczna geometria połączenia zapewnia równomierne rozłożenie obciążeń i sprawia, że jest to najbardziej stabilna forma połączenia mechanicznego.

Łączniki kołkowe (plastikowe kołki)

Ten system wykorzystuje oddzielne elementy łączące – zwykle okrągłe kołki z tworzywa sztucznego – które są wsuwane w przygotowane otwory w bocznych krawędziach płyt. Same płyty mają proste, gładkie krawędzie, podobnie jak tradycyjne płyty betonowe.

Montaż odbywa się na mijankę (w tzw. wiązaniu połówkowym): każda płyta łączona jest kołkami z dwiema płytami w rzędzie powyżej i dwiema w rzędzie poniżej. System ten zapobiega przesuwaniu się płyt na boki, choć dopuszcza pewien ruch wzdłuż osi kołków. Z tego względu konieczne jest zastosowanie ramy brzegowej stabilizującej całą powierzchnię.

Ukryte połączenie puzzle

Technicznie ten system bazuje na klasycznym połączeniu typu puzzle, ale został zaprojektowany tak, by był niewidoczny po ułożeniu. Profil zazębiający znajduje się na spodzie płyty i jest zintegrowany z tzw. schodkowym frezem.

Dwie krawędzie płyty mają profil dodatni, a dwie przeciwległe – uzupełniający profil ujemny. Podczas montażu płyty zazębiają się od spodu, tworząc trwałe i pewne połączenie mechaniczne. Na powierzchni widoczny jest regularny, jednolity wzór fug – najczęściej przypominający układ szachownicy.

Czy w spoinach płyty z granulatu gumowego rośnie trawa lub chwasty?

W płytach z granulatu gumowego, łączonych za pomocą plastikowych łączników, w spoinach mogą rosnąć trawa i chwasty, ponieważ system ten tworzy stosunkowo szeroką szczelinę sięgającą aż do warstwy nośnej. Jednakże przez przyklejenie krawędzi płyt podczas układania szczelina ta może zostać skutecznie zamknięta. W płytach z łączem typu puzzle lub ukrytym łączem puzzle zazwyczaj nie pojawia się chwast, o ile płyty są prawidłowo użytkowane i utrzymywane. Spoina jest albo zbyt wąska, aby umożliwić wzrost, albo nie sięga do warstwy nośnej. Aby zapobiec niepożądanemu wzrostowi, płyty i spoina powinny być zawsze utrzymywane w czystości.

Produkty uzupełniające i polecane akcesoria

Listwa przypodłogowa Listwa przypodłogowa
RL

Listwa przypodłogowa

Czerwony ceglasty Terakota Koralowy Ciemny róż Trawertyn Żółty cytrynowy +15 Kolorów

Listwa z granulatu gumowego, 75 × 8 × 2 cm. Estetyczne domknięcie, elastyczna i tłumiąca uderzenia. Zakrywa szczeliny do 1,5 cm, chroni ściany przy sprzątaniu.

51,90 zł / Sztuka 69,20 zł / mb

Zobacz produkt
Klej PU
OP

Klej PU

Klej PU, kartusz 310 ml. Trwale elastyczny klej poliuretanowy o wysokiej przyczepności. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Idealny do płyt, listew i palisad WARCO.

57,30 zł / Sztuka 184,84 zł / l

Zobacz produkt
ALLESDICHT – Gumowa powłoka prosto z wiadra ALLESDICHT – Gumowa powłoka prosto z wiadra
AD

ALLESDICHT – Gumowa powłoka prosto z wiadra

Czarny Czerwonobrązowy Szary

Certyfikowany, bezrozpuszczalnikowy, na bazie wody, do dachu, balkonu, piwnicy i łazienki, łatwa aplikacja, tworzy powłokę gumową, ekologiczny

163,30 zł / Sztuka 181,44 zł / m² x 2 mm

Zobacz produkt